На безпековому форумі у Львові обговорили глобальні загрози від Covid-19
У понеділок, 9 листопада, відбувся перший вебінар Львівського безпекового форуму, який цьогоріч через пандемію Covid-19 організатори вирішили провести онлайн. Учасники заходу обговорили виклики й загрози коронавірусу для євроатлантичної безпеки.
«Covid додав непередбачуваності до, й так доволі складного, середовища безпеки з російським акціями та діями, піднесенням Китаю, тероризмом, міграцією, руйнуючими технологіями, що змінюють зброю – все це продовжує нести загрозу євроатлантичній безпеці», – заявила Кармен Ромеро, заступниця помічника генерального секретаря НАТО з питань публічної дипломатії та комунікації.
За її словами, протягом останніх семи місяців існуючі виклики безпеці не зникли, а багато в чому вони прискорились та посилились, зробивши середовище безпеки ще більш складним. Втім Кармен Ромеро зазначила, що НАТО Covid-19 демонструє нам, що ми повинні бути готовими до непередбачуваного. Отже, адаптувати Стратегію NATO-2030, вибудувати значно сильніші відносини та стійкість членів альянсу та партнерів, підтримувати сильну військову складову, бути сильними політично на глобальному рівні.
Генерал-майор Богуслав Пацек, професор Краківського університету під час дискусії зазначив, що після ядерної зброї, пандемія – це наступна велика загроза для людства. Він припустив, що майбутні агресори напевно вчаться зараз використовувати її.
Професор Національного університету оборони та асоційований професор Національної школи політичних та адміністративних студій в Бухаресті (Румунія) Юліан Кіфу зазначив, що пандемія спричинює зміни в суспільстві, спричинює багато криз та підважує довіру та здатність політичних лідерів протидіяти кризі. Пандемія спричинює кризу в медичній галузі, економічні негаразди та політичну кризу. Юліан Кіфу наголосив, що якість ліберальної демократії опинилася на кону, оскільки більша кількість людей залишається вдома під час обмеження пересування, вони підключені до інтернету і стають цілями для різноманітних пропагандистських інформаційних кампаній.
Президент Української спілки психотерапевтів (Україна) Олександр Фільц вважає, що людство сьогодні перебуває на порозі інформаційно-економічної колонізації на відміну від фізично-політичної колонізації у XIX ст. та економічно-політичної колонізації XX століття. На думку Олександра Фільца, доволі актуальним в найближчий час для вирішення в безпековому сенсі буде не так фізична чи соціальна безпека, а ментальна безпека. Важливо буде як ментально можна буде захиститися від того, що є очевидним, а що є насправді фейком. За словами експерта, ми сьогодні бачимо, що масивний вплив на нашу поведінку, наше мислення та прийняття рішень, на наше почуття безпеки себе мають фейкові види інформації.
Четвертий за ліком експертний форум у галузі міжнародної безпеки відбувається онлайн із 9 до 14 листопада. Форум присвячений пошуку цінностей нового світового безпекового порядку, а також формуванню Стратегії безпеки в Чорному морі.
Відкрили форум заступниці генсека НАТО Байба Браже. Також спікерами форуму будуть відомі українські та закордонні експерти, зокрема, заступник генерального секретаря НАТО в 2012-2016 роках Александр Вершбоу, командувач ВМС України у 2016-2020 роках Ігор Воронченко, президент аналітичного центру Jamestown Foundation Глен Ховард, відомий британський письменник та експерт з протидії дезінформації Пітер Помаранцев та інші.
У рамках форуму відбудеться шість двогодинних вебінарів, які стосуватимуться міжнародної безпеки у постковідному світі, пошуку моделі співпраці між країнами Чорного моря та захисту інформаційної ідентичності людини в умовах зростаючої інформатизації суспільства.
Для участі у форумі потрібно заповнити реєстраційну форму на сайті. у день проведення вебінарів на електронну скриньку надішлють посилання на вебінарну кімнату.
Зазначимо, що Львівський безпековий форум відбувається вже вчетверте за сприяння Трасту Чорного моря Німецького фонду Маршала, Відділу публічної дипломатії НАТО та Фонду Ганса Зайделя.