На Фестивалі ідей в Одесі мер Львова наголосив на розвитку авіасполучення між містами України

СуспільствоЮ. П., 26 серпня 20183890
Міський голова Львова Андрій Садовий виступив на Фестивалі ідей в Одесі

В Одесі відбувається Фестиваль ідей, учасниками якого є також представники Львівської міської ради. У неділю, 26 серпня, у дискусії щодо потенціалу розвитку міст і країни взяв участь міський голова Львова Андрій Садовий.

Під час виступу він наголосив на важливості передачі успішного досвіду розвитку міста для пощирення цих практик та розвитку авіаційного сполучення між містами України, як чиннику об’єднання країни, повідомила прес-служба Львівської міськради.

«Сьогодні нема сполучення між українськими містами. Якщо ти хочеш зі Львова дістатися в Одесу, мусиш летіти до Києва, а з Києва – в Одесу. А це інколи коштує дорожче, ніж полетіти зі Львова у Мюнхен.. Сто років тому була річка – було місто. Сьогодні є летовище – є місто, нема летовища – нема міста. В Україні треба поремонтувати всі дороги, в усі міста треба запустити Інтерсіті. Але це займе багато часу. Я переконаний, якщо ми сьогодні усвідомимо важливість комунікації один з одним і ми не будемо видумувати ровер, а зробимо так, як є у всіх цивілізованих країнах світу — уможливимо пересування людей, і будемо мати державну авіакомпанію, буде об’єднання країни. Якщо ми гордимось нашою авіаційною промисловістю, ми повинні замовити, як мінімум, 20 літаків нашого виробника, щоб вони могли здійснювати внутрішні перевезення між українськими містами. Якщо ми цього не зробимо – розмови про об’єднання країни закінчаться тільки розмовами. Якщо ми хочемо розвивати високі технології, то ми зобов’язані розвивати авіабудування, бо це та галузь, яка може нас поставити на рівень з провідними країнами світу. Розумію, що є питання, а де на це брати кошти? Є нормальний приклад лізингу», – зазначив Андрій Садовий.

Він розповів одеситам, як розвиток львівського аеропорту впливає на розвиток ділового туризму у Львові і ключових галузей економіки.

«10 років тому ми мали у Львові 300 тис. туристів, торік ми мали 2,9 млн, а це десятки нових робочих місць. Маючи якісне летовище, ми розвиваємо ІТ. У 2008 році ми мали 3 тис. людей в галузі ІТ, то зараз цей показник – до 30 тис. осіб, а середня зарплата — 2 тис. доларів. Динаміка – 20% в рік. Завдяки цьому ми цього року заклали капсулу в будівництво ІТ-парку для 14 тис. нових робочих місць. Я би хотів, щоб ми об’єдналися, були разом, більше спілкувались. У нас у Львові цього року ріст авіаперевезень – 50%», – розповів міський голова Львова.

Андрій Садовий взяв участь у дискусії щодо розвитку потенціалу міст на Фестивалі ідей в Одесі

Учасники дискусії запитували міського голову про важливі етапи розвитку міста.

«Місто – як жива людина, важливе все, не важливих речей нема. Починати треба з людей. До співпраці треба брати людей, які мудріші від тебе, успішніші, талановитіші. Маючи спільну ціль та стратегію, можна мати успіх. Ми свого часу почали працювати з ЄБРР і маємо багато спільних проектів. Багато міст тим не користуються. Бізнес не буде будувати дороги, бізнес не буде міняти колектори. Якщо влада це зробить, тоді бізнес збудує готелі, заводи. Все в місті важливо. Вважаю, що в Україні громадський транспорт має бути комунальний. Ми у Львові цього року купуємо 150 автобусів, 50 тролейбусів. Важливе розуміння етапів розвитку міста, інновації важливі. Наш наступний етап – це креативна економіка, креативне місто», — додав Андрій Садовий.

Мер Львова відзначив великий потенціал розвитку міста Одеси.

«Одеса за потенціалом – поза конкуренцією, тут неймовірні можливості. У вас є море, є прекрасна архітектура. Я завжди раджу робити все можливе, щоб зберегти історичний центр, бо це той діамант, який буде годувати наступні покоління. Розумію, відреставрувати інколи в 2−3 рази дорожче, ніж збудувати нове. У нас в Україні поки рідко будують будівлі, які будуть пам’ятками архітектури 21 століття. Ми сьогодні у Львові багато проводимо міжнародних архітектурних конкурсів і ми маємо будівлі, якими гордимось.

Міста – це турбореактивні двигуни, які сьогодні часто є на холостому ходу, але якщо їх запустити, то вони виведуть Україну на іншу орбіту розвитку. Між тими центрами має бути зв’язок. Якщо одне місто зв’язане з іншим містом, тоді «1 + 1 = 10». У нас сьогодні цього нема і це вбиває нас з вами, бо ми не можемо робити того, що мали б робити. Завдяки запуску внутрішньому авіасполученню між містами, ми зможемо пізнати нашу країну», –сказав Андрій Садовий.

Зазначимо, Фестиваль ідей вже вдруге проводять в Україні Impact Hub Odessa та The Aspen Institute Kyiv. Це – захід де лідери думок зі всієї України та з-за кордону обговорюють широкий спектр ідей, що формують наше сьогодення та майбутнє. Цього року до Одеси приїхало 1500 лідерів думок та понад 50 спікерів з України та світу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук