На Личаківському цвинтарі відновлять пам'ятники похованих там ректорів

СуспільствоОльга Перехрест, 9 листопада 20167580

У Львові відновлять поховання ректорів львівських університетів. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

На пропозицію адміністрації ЛКП «Музей-заповідник «Личаківський цвинтар»відновити поховання ректорів погодились Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького та Національний університет «Львівська політехніка».

«Ми звертались до всіх вищих навчальних закладів міста і відгукнулись саме ці університети. Вони погодились поетапно відновлювати могили своїх ректорів. Першим об’єктом, який відновили в цьому році, став пам’ятник на могилі одного з засновників Львівської ветеринарної академії Юзефа Шпільмана», - розповів директор Личаківського цвинтаря Михайло Нагай.

За словами директора ЛКП, зараз починається тісна співпраця з «Львівською політехнікою». Університет взяв на себе зобов’язання поетапно, протягом двох років, відновити практично усі пам’ятники ректорів Львівської політехніки. Першим об'єктом стане надгробок відомого архітектора Юліана Захаревича.

«Щодо відновлення одного об’єкту – надгробка професора Скібінського, який, до речі, створив дебаркадер на Залізничному вокзалі, Львівська політехніка конкурувала з Міністерством культури та національної спадщини Польщі. Відтак, погодили, що відновлюватимуть його за кошти польської сторони. Могила знаходиться біля головного входу  і потребує відновлення», - розповів Михайло Нагай.

До відновлення об’єктів на Личаківському цвинтарі долучаються і благодійники.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук