На Львівщині 9-річна дівчинка – в реанімації після укусу змії
8 серпня на Львівщині змія вкусила 9-річну дівчинку, мешканку села Росохач Сколівського району.
Як повідомили ZAXID.NET у Львівській ОДА, дитину госпіталізували у реанімаційне відділення Сколівської районної лікарні. Стан потерпілої стабільний, середньої важкості.
Напередодні до реанімації з цієї ж причини потрапила пенсіонерка, мешканка Жидачівського району.
Нагадаємо, за перше півріччя у Львівській області зафіксовано понад 20 випадків, коли змії нападали на людей. Зокрема – 4 дитини. Більшість випадків зафіксовано у Сколівському районі, а також у Жидачівському, Жовківському, Золочівському, Яворівському районах. Про це розповів директор департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА Олексій Титаренко.
Довідка. Після укусу змії насамперед потрібно одразу ж зателефонувати до служби «швидкої допомоги» за номером «103». У перші хвилини дієвим засобом є відсмоктування з рани отрути з постійним її спльовуванням. Не можна цього робити тому, у кого є поранення слизової губ або порожнини рота. У такому разі відсмоктувати отруту можна яким-небудь пристроєм на зразок шприца, гумової груші або навіть велосипедного насоса. Рятувальники радять у разі відсмоктування отрути постійно споліскувати ротову порожнину звичайною водою.
Якщо виникає сильний біль або якщо в людини хворе серце чи виникла алергічна реакція, то необхідно прийняти знеболювальний, заспокійливий, протиалергійний або серцевий засіб, адже отрута змій уражає нервову і серцево-судинну системи, а алергія може призвести до анафілактичного шоку.
Ні в якому разі не можна накладати джгут на кінцівку вище місця укусу. Ця міра не перешкоджає всмоктуванню і розповсюдженню отрути в організмі, але порушує кровопостачання і призводить до омертвіння тканин. Ушкоджене місце краще обробити розчином йоду, одеколоном чи спиртом.
Якщо змія укусила в ногу, необхідно прибинтувати її до другої ноги і, підклавши що-небудь під нижні кінцівки, злегка підняти їх. При укусі в руку потрібно зафіксувати її у зігнутому положенні.
Щоб прискорити виведення отрути, потрібно пити побільше води, чаю або кави. Кофеїн має сечогінну дію і сприяє швидшому виведенню з організму токсинів.
Найбільш ефективним засобом боротьби з отрутою є полівалентна протизміїна сироватка, введена не пізніше ніж через 30 хвилин після укусу. Однак вводити її може лише медичний працівник через можливий розвиток алергічних реакцій на введення сироватки.
Маючи елементарні медичні навики та аптечку під рукою, можна спробувати самому нейтралізувати вплив отрути. При укусах гадюк можна застосувати кортикостероїдні препарати (преднізолон, дексаметазон внутрішньовенно): хоча вони й пригнічують захисну реакцію організму, проте уповільнюють дію отрути. Наприклад, у Скандинавії преднізолон входить до складу аптечок саме як засіб при укусах змій. Також можна ввести велику кількість аскорбінової кислоти (1-2 грами внутрішньовенно або перорально) – вона також захищає клітини від впливу токсинів.