На Львівщині бракує донорської крові першої і другої групи

Головні новини Львова 14.09Віталій Кубліков, 14 вересня 2016, 20:27 824 0

Надзвичайники влаштували «криваву» акцію – організовано здали кров. Кажуть, роблять це щороку до Дня рятувальника. Своїм прикладом хочуть популяризувати донорство в Україні.

Уже зі самого ранку у центрі переливання крові ніде проштовхнутися. Більшість пожежників сьогодні у цивільному. У формі тільки рятувальник Назар. Він служить у Жовкві, але на заклик згодився зразу. Сьогодні, каже, здаватиме кров вперше.

«Вчора працював, і от сьогодні зранку тільки звільнився зі зміни і прямо сюди приїхав», – розповів надзвичайник Назар Чудійович.

Спочатку – аналіз на групу крові, у сусідньому кабінеті вимірюють артеріальний тиск. На цьому етапі донора можуть і забракувати.

«Від росту ми віднімаємо вагу. Різниця має бути 100. Тоді спокійно беремо. Крім того, якщо є гастрити, виразка – у жодному разі не будемо брати», – пояснила лікар Христина Лашків.

Забір крові займає в середньому 7-8 хв. З одного донора в автоматичному режимі приймають не більше 450 мілілітрів.

«На екрані показує час, за який здав донор, з якою швидкістю кров текла і вагу, скільки він здав», – розповіла процедурна медсестра Ірина.

Пожежник Назар навіть не скривився. «Легеньке таке поколювання було, як голочку запхали. З чим це можна порівняти?! З укусом комара», – поділився надзвичайник Назар Чудійович.

На рік можна без шкоди здоров'ю здавати кров по 5 разів, кажуть медики. Багряна рідина життя завжди у дефіциті. Особливо бракує першої та другої групи.

«На цей час немає ще альтернативи, яка могла б замінити кров. Проблема фактично з усіма групами крові. В нас кров забирають фактично з-під рук», – зазначила завідувач відділення заготівлі крові Наталія Корецька.

Один з ініціаторів акції – волонтер Володимир Сенатовський, не приховує задоволення від результатів. Каже, пожежники вже не вперше підставляють своє плече. І тут будь-які методи в поміч.

«Асоціація намагається залучити різні організації і компанії, які, наприклад, для людей постійно є донорами. Забезпечувати їм мінімальні привілеї або подарунки. Це, наприклад, можуть бути квитки в кіно», – розповів волонтер Асоціації молодих донорів України Володимир Сенатовський.

Талончик в їдальню – це те, чим сьогодні заохочує донорів держава. Медики визнають, добровольців серед молоді поменшало. Ажіотаж, який був на початку АТО, уже спав.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук