На Львівщині документи на біометричні паспорти можна здати у 23 місцях

СуспільствоГанна Власюк, 24 лютого 201516330

На Львівщині працюють 23 автоматизованих робочих місця, де можна здати документи на виготовлення біометричних паспортів, однак охочих їх зробити відносно небагато.

Майже 90% охочих виготовити закордонний паспорт на Львівщині подають документи на звичайний, а не біометричний варіант, розповіла сьогодні, 24 лютого, речниця Головного управління Державної міграційної служби України Світлана Хитрова.

За її словами, протягом 12 січня - 16 лютого 2015 року мешканці Львова та області майже вдвічі частіше від норми подавали документи на виготовлення закордонного паспорта. За цей час документи на отримання закордонного паспорта подали майже 13 тис. осіб, тоді як стала місячна норма становить від 7,5 до 8 тис.

З них документи на біометричні паспорти подали лише 1,6 тис осіб, тоді як на звичайні - 11,2 тис.

За словами Хитрової, такий ажіотаж на виготовлення документів для виїзду за кордон спостерігався минулого року в перші місяці після Майдану та з початком військових дій на сході країни.

Наразі кількість охочих отримати закордонний паспорт перебуває в межах стандартної місячної кількості, наголосила Хитрова.

Біометричний паспорт (паспорт із безконтактним електронним носієм) має низку переваг порівняно зі звичайним. Це, зокрема, високий ступінь захисту документа, пришвидшення процедури та уникнення упередженості при проходженні паспортного контролю на кордоні, можливість швидшого відновлення документу у разі втрати чи пошкодження паспорту ,за умови підписання безвізового режиму з ЄС, відсутність потреби проставляти візи для відвідування країн ЄС.

Виготовлення біометричного паспорта коштує 518 грн. 15 коп (протягом 20 робочих днів), або ж 775 грн. 15 коп. протягом 7 робочих днів.

Вартість виготовлення звичайного паспорта для виїзду за кордон становить 461 грн. 15 коп. (протягом 20 робочих днів) або ж 718 грн. 30 коп. протягом 7 робочих днів.

Для виготовлення закордонного паспорта слід подати паспорт громадянина України та ідентифікаційний код.

Також законодавство дозволяє мати при собі два, але не більше закордонних паспорти. Вартість виготовлення другого паспорта обійдеться - у регламентному режимі - 60 грн. 17 коп., в оперативному режимі - 120 грн. 34 коп.

З 1 січня 2013 року закордонний паспорт можна виготовити незалежно від місця реєстрації у будь-якому міграційному підрозділі України, що надає таку послугу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук