На Львівщині зафіксовано чотири спалахи кору
Якщо хворий на кір є у приміщенні зі 100 особами, 90-95 з них можуть захворіти
Інші блоги автора
- Нещепленим від кору дітям треба заборонити відвідувати школи і дитсадки 14 січ 2018, 21:50
- Куди зникли внутрішньо-лікарняні інфекції з лікарень Львівщини? 14 груд 2017, 13:05
До теми
В Україні цього року вже майже 2400 людей захворіли на кір, з них понад 50% – діти. Зафіксовано чотири смертельні випадки: померло двоє дорослих і двоє дітей. Щонайменше у 5% хворих виникає ускладнення.
Не оминула ця інфекція і Львівщину. Станом на 20 грудня 2017 року в області маємо чотири спалахи кору. Три спалахи цієї недуги зафіксовано в сім’ях і колективах, під час яких постраждало від трьох до восьми осіб. 15 грудня зареєстровано четвертий спалах на підприємстві «Фуджікура», де станом на 20 грудня захворіло уже 14 працівників.
Загалом в області на кір станом на 1 грудня цього року захворіло 64 особи, з них - 54 дитини. Епідеміологічне розслідування, яке провели фахівці ДУ «Львівський обласний лабораторний центр», показано: 43 дитини, які захворіли, не були щеплені взагалі, або щеплені лише однією дозою вакцини проти кору.
Чому відбувся спалах кору серед дорослих? Хтось з робітників, які працюють на «Фуджікурі» захворів, прийшов на роботу і заразив інших. Захворювання кором розпочинається , як простудне – підвищується температура, появляється нежить, кашель, головний біль (катаральний період). І тільки на 3-5 день від початку хвороби на голові, а далі тулубі і кінцівках починається характерне дрібне висипання.
Хвора кором людина стає заразною в останні 1-2 дні інкубаційного періоду (коли ще немає ознак хвороби, він триває 8-21 день від часу потрапляння вірусу кору в організм людини), весь катаральний (виникають описані вище симптоми) та період висипання, тобто 8-10 днів. При цьому, до кору сприйнятливі всі люди, які не хворіли цією недугою або не були від неї щеплені. Вірус кору передається від хворого повітряно-крапельним шляхом при кашлі, чханні, під час розмови при близькому контакті. Корова інфекція відзначається високою заразністю. Для прикладу, якщо хвора кором людина перебуває у приміщенні, де знаходиться 100 людей, то 90-95 з них може захворіти.
Як вберегтися? Коли виникли катаральні ознаки захворювання, залишайтеся вдома та викличте лікаря. Подібні початкові симптоми мають багато небезпечних хвороб: грип та гострі респіраторні вірусні інфекції, бактеріальні респіраторні хвороби, менінгіти, пневмонія, дифтерія, кір тощо. І тільки лікар може правильно встановити діагноз та призначити відповідне лікування, так як для кожної інфекції воно різне.
Усі повинні знати: від кору та ще дев’яти інфекційних хвороб єдиним дієвим профілактичним засобом є вакцинація, яка убереже від хвороби, або вона буде протікати у легкій формі і без ускладнень.
Подбайте про себе, а особливо про дітей. Якщо дитина з певних причин не була щеплена від кору у віці один рік чи не отримала другої дози вакцини у 6 років, негайно зверніться до дільничного педіатра за скеруванням на щеплення.
За прогнозами епідеміологів, кір у 2018 році не відступить, він буде й надалі поширюватися в Україні, а причина цього – низький рівень вакцинації.