На Львівщині завершили рахувати диких тварин

Головні новини Львова 12.02Ірина Панчишин, 12 лютого 2018, 20:33 0

Звірів рахували у 79-ти господарствах області. Таку операцію мисливці та єгері здійснюють після кожного сезону полювання, щоб приблизно знати скільки дичини відстріляно і скільки залишилось.

Сезон полювання в Україні на диких парнокопитних завершився. Тепер час, підрахувати кількість цих тварин. Мисливці та єгері збираються у лісі поруч села Грабова. Рахуватимуть тварин на двох ділянках загальною площею близько 25 гектарів.

Рахують звірів проганяючи їх з одного місця в інше. Для цього є загоничі і ті хто рахують дичину. По дорозі бачимо підгодівельні майданчики для кабанів. Їх мисливські господарства облаштовують навмисне, щоб втримати звіра.

Козулі харчуються зеленим листям ожинника. Його розкопують з-під снігу. Проте мисливське угіддя і для них заготовляє їжу. Тут трави та кормова сіль. Її дають тварині для смаку та травлення.

«Вінники заготовляємо літом, обов’язково травень місяць, щоби були зелені листочки. Кожні три дні приходимо, довідуємося, якщо сіно з’їджено - закладаємо нове», – розповів єгер Василь Сердюк.

Ділянка підрахунку – умовний квадрат. З півночі йдуть загоничі, а по боках стоять рахувальники. Завдання перших – криком зігнати звіра.

«Це не є спеціальні, кому як хочеться. Головне, щоб звіра зрушити з місця і вигнати на номера», – сказав мисливець Василь Думанський.

Про те, що тут є тварини, свідчать свіжі – не притрушені снігом сліди. Із першого прогону мисливці помітили дві козулі і два молоді кабани.

«Ми йшли, перейшли через канал було два кабани, перейшли на ліву сторону. Візуально молоді кілограм 70-80, а там сфотографувати не можливо, перейти не можливо», – подівся мисливець Андрій Бородійчук.

На іншій ділянці пощастило більше. Менше ніж за п’ять хвилин у наш бік поскакали козулі. Мисливці ще довго діляться враженнями. Пізніше побачене вписують у польові відомості.

«15 козуль підрахували, одного зайця і одну куницю, то свідчить про то, що в нас фауна є збережена», – підсумував мисливствознавець Буського району Володимир Хомич.

До кінця лютого ще можна полювати на лисиць. Пізніше у мисливському господарстві робитимуть рейди на бракон’єрів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук