На Львівщині зібрали більше 75 тис. підписів проти мовного закону
Лише за чотири дні активісти підписної кампанії проти Закону України «Про засади державної мовної політики» зібрано більше сімдесяти п’яти тисяч підписів.
Зокрема, у Львові зібрано близько 40 тис. підписів, в Львівській області – 35 тис. Намети, в яких волонтери збирають підписи під зверненням до Конституційного суду України щодо визнання неконституційним Закону України «Про державну мовну політику» та до Президента України з вимогою не підписувати цей закон, стоять в Львові, Пустомитівському, Городоцькому, Мостиському, Самбірському районах. Окрім того, вже цього тижня намети стоятимуть ще в кількох районних центрах Львівської області, повідомили у прес-службі депутата Львівської облради Ярослава Дубневича.
Підписи активісти кампанії збирають в людних місцях і методом «від хати до хати». Ініціатори акції переконані, що саме таким чином вдасться достукатись до владоможців у Києві.
«Цілком очевидно, що спробам русифікувати українське суспільство потрібно якось протистояти. Дехто обрав шлях політичний – через різноманітні заяви, політичні гасла та меморандуми. Інші ж пішли шляхом вуличного протесту. Вважаю, що перемогти цю навалу українофобів сьогодні можна лише тим політикам чи громадським діячам, які опираються на суспільство, на українську націю», - зазначив один з ініціаторів акції Ярослав Дубневич.
За його словами, «влада ще не стикалась з дійсно всенародними протестами».
«Тому нам потрібно апелювати до народу, потрібно гуртувати його навколо ідеї боротьби за своє право розмовляти та навчати дітей українською мовою. І ця підписна кампанія є одним з таких шляхів активізації громадянського суспільства», - наголосив Ярослав Дубневич.
Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада прийняла закон «Про засади державної мовної політики». За закон про державну мовну політику проголосували 248 народних депутатів. У поіменному списку, опублікованому на сайті ВР, вказано, що Володимир Литвин не голосував за даний законопроект. За словами депутатів, його на той час не було у сесійній залі. Напередодні Литвин зазначив, що голосування по законопроекту перенесуть, оскільки ще потрібно розглянути багато поправок. Також у списку вказано, що Микола Томенко проголосував за цей законопроект, що він згодом заперечив, повідомивши, що його картку хтось використав. Крім того, регіонал Петро Писарчук, чий голос за закон теж значиться, стверджує, що його на сесії не було, і просить відхилити голос від його імені.
Згодом Томенко повідомив, що подав у відставку, бо вважає неможливим працювати у такому парламенті.Володимир Литвин також попросив депутатів розглянути його відставку. За словами спікера, "його розвели, розвели Україну".