На Львівщині знову діагностували правець. Цього разу у 9-річного хлопчика

Дитина не пройшла планове профілактичне щеплення

Як повідомила ZAXID.NET головний лікар «ОХМАТДИТу» Мар’яна Возниця, 6 вересня під вечір до лікарні доставили 9-річного хлопчика з Львівщини, в якого діагностували правець. Приблизно два тижні тому він травмував стопу. Щеплення проти правця не мав.

«Дитина в палаті інтенсивної терапії. Отримує все необхідне лікування. Стан важкий, проте на сьогодні стабільний», - сказала Мар’яна Возниця.

Цього року, як повідомила ZAXID.NET головний епідеміолог Львівщини, це вже другий випадок захворювання на правець у нашій області. На початку серпня це інфекційне захворювання діагностували у трирічної дитини. Торік на Львівщині також було два випадки захворювання на цю недугу ( діти віком 5 і 8 років). Ніхто з хворих дітей не був вакцинований від цієї хвороби.

Нагадаємо, що правець – це гостре інфекційне захворювання, що вражає нервову систему і проявляється сильними судомами. Хворий вигинається дугою, спираючись на п’ятки і потилицю. Якщо негайно не розпочати лікування, пацієнта можна і не врятувати.

Дане захворювання може давати важкі ускладнення, такі як асфіксія і зупинка серця. За даними МОЗ, від важких форм захворювання смертність сягає понад 50%.

Інфікуватися правцем можна при потраплянні бруду в рану або поріз, внаслідок укусів тварин чи травмування гострими предметами, уламками деревини, бо спори бактерій живуть у грунті і кишковому тракті тварин. Від людини до людини це захворювання не передається.

Захиститися від цієї хвороби, як кажуть лікарі, можна лише вакцинацією. Дітям необхідно отримати щеплення у віці 2, 4, 6 і 18 місяців. У віці 6 і 16 років необхідна ревакцинація. Дорослим потрібно поновлювати щеплення від правця кожні 10 років.

У випадку поранення чи травми безпечно можна почуватися лише за умови, що від моменту проведення останнього щеплення минуло 5 років. Якщо більше, то щоб не допустити розвиток правця, треба провести екстрену профілактику.

МОЗ стверджує, що у нас є достатня кількість імуноглобуліну проти правця європейського виробництва. Є він в достатній кількості і на Львівщині.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук