На об’єктах "Карпатнафтохіму" ліквідували наслідки "землетрусу"
На Івано-Франківщині завершились спільні командно-штабні навчання випускників Львівського державного університету безпеки життєдіяльності та рятувальників облуправління МНС. Навчання проводили у м. Калуші на території ТОВ "Карпатнафтохім", яке відноситься до потенційно-небезпечних об’єктів держави. Про це ZAXID.NET повідомила прес-служба ЛДУ БЖД МНС.
За тактичним задумом внаслідок землетрусу силою 7 балів за шкалою MSK-64, відбулось часткове руйнування житлових будинків, промислових будівель та комунікацій, які знаходяться в епіцентрі землетрусу, під завалами знаходяться люди. Значна кількість людей зазнала травми та ушкоджень різної ступені важкості. В резервуарному парку нафтобази пошкоджено резервуар з дизельним пальним об’ємом 15 тис. м. куб., стався витік нафтопродукту та його загоряння. Зруйновано залізничну колію, в результаті чого два потяги зійшли з рейок, дві залізничних цистерни з хлором перекинулись, одна з них зазнала пошкоджень і втратила герметичність, відбувається витік хлору. Існує реальна загроза хімічного зараження території 2-х населених пунктів до зони ураження якої може потрапити близько 3 тис. чол.
В університеті миттєво сформували зведений загін, який вирушив на допомогу Івано-Франківським рятувальникам. Курсанти навчального закладу були задіяні на всіх ділянках навчань і успішно виконали поставлені перед ними завдання. Окремої уваги заслуговує епізод, у якому майбутні офіцери проводили рятування потерпілих з висот та надавали першу медичну допомогу, а також ліквідовували наслідки ДТП.
Під час брифінгу журналістам, ректор Львівського державного університету безпеки життєдіяльності МНС, генерал-лейтенант Михайло Козяр зазначив: "Досвід показує, що тільки там, де надзвичайним ситуаціям протистоять висока організованість, чіткі, продумані заходи спеціалізованих аварійно-рятувальних формувань, застосування досконалих технологій та сучасного аварійно-рятувального спорядження, скоординовані і вправні дії служб регіону та населення, яке знає як себе поводити в екстремальних умовах — можна досягти успіху у захисті людського життя і здоров’я населення та збереженні майна. Такі навчання дають можливість курсантам набути необхідних практичних навичок та застосувати свої теоретичні знання". Михайло Козяр також подякував керівництву ТОВ "Карпатнафтохім" та начальнику ГУ МНС в Івано-Франківській області Миколі Джумаджуку за сприяння у проведені цих навчань.
На території України експлуатується понад 13 тисяч підприємств з наявністю хімічно-небезпечних речовин.