На пост прем'єра Румунії висунули кандидатуру кримської татарки

СвітРоман Ганкевич, 22 грудня 20164090
Севіл Шайдех може стати першою мусульманкою, яка займе пост прем'єр-міністра Румунії

Коаліція парламентської більшості в Румунії висунула на посаду прем'єр-міністра країни Севіл Шайдех, яка стане першою мусульманкою, що зайняла таку високу посаду. Про це повідомляє ВВС.

Як зазначається Шайдех походить з родини румунських татар, її чоловік - сирієць. Татари - одна з офіційно визнаних національних меншин Румунії. Згідно з переписом 2011 року в Румунії їх проживає близько 20 400. Татари з'явилися на території нинішньої Румунії в XIII столітті.

Більшість сучасних татар Румунії - це нащадки кримських татар, які втікали сюди хвилями з зайнятих Російською імперією територій Криму та Північного Причорномор'я. Інша частина - це Буджацькі татари, які проживають на сході Румунії, в області Добруджа.

Варто відзначити, що за освітою Шайдех - економіст, у 2015 році займала посаду міністра регіонального розвитку та державного управління. Пізніше стала першим міністром в новітній історії Румунії, який приніс присягу, поклавши руку на Коран.

Президент Румунії Клаус Йоханніс в середу почав дводенні консультації з представниками пройшли до парламенту політичних партій з питання формування складу нового уряду і кандидатури прем'єр-міністра.

До слова, у Румунії на парламентських виборах 11 грудня перемогла Соціал-демократична партія.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук