На реставрацію палацу Любомирських виділили 760 тисяч гривень

Новий фасад

Головні новини за 10 жовтняНовини Львова, 10 жовтня 2011, 22:06 869 0

Проте цих коштів, кажуть посадовці, вистачить лише на частину робіт. Цього року планують замінити дах та відновити фасад зі сторони площі Ринок.

Новий дах мають покласти до перших дощів.

“Яка гнила дошка є, ми її знімаємо, набиваємо нову, під низ йде суцільна шалівка.Кожна дошка набивається. От розмір кинув і тоді вже можна затягувати бляху. От бачите ось цей кутик, то буде такий самий буде весь дах“, - каже бляхар Богдан Лобас.

Будинкові повернуть автентичний вигляд. Він буде сіро-жовтого кольору. Відреставрують і всі вікна. Особливої уваги потребують скульптури палацу: воїн, композиція з орлом та геральдичний щит.

“Родина Любомирських, то вони ж військові були, там родина велика була і тут очевидно було засвідчено їхню патріотичну поставу, як орел, так само і мілітарна композиція на розі будинку”, - каже Роман Дац.

Спеціальна комісія має вирішити, відновлюватимуть скульптури безпосередньо на фасаді, чи заберуть їх на зберігання в музей, а на їхньому місці встановлять копії. Проте 760 тисяч гривень, які виділили на реставрацію палацу цьогоріч вистачить лише на частину робіт.

“Це часткова заміна дахового покриття, місцями воно прийшло в непридатність і буде воно замінене, а також частина фасаду це площа Ринок і з вулиці Руської”, - каже в.о. начальника міського управління капітального будівництва Ігор Фалюта.

Решту робіт мають виконати вже наступного року. Водночас на площі Ринок реставрації потребує практично кожен будинок.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук