На Рівненщині онкодиспансер стане хоспісом

27 квітня 20105230

На базі Дубенського міжрайонного онкологічного диспансеру Рівненської області депутати постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства пропонують створити хоспіс як окремий комунальний заклад. Це зменшить навантаження на обласний бюджет і збереже робочі місця для колективу. Про це йшлося на засіданні комісії 26 квітня.

Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі Рівненської обласної ради, більшість членів комісії погодилися з позицією профільного управління Рівненської облдержадміністрації, що Дубенський міжрайонний онкодиспансер не виконує в належному обсязі своїх функцій. Зокрема заклад недостатньо забезпечений лікувально-діагностичним обладнанням, а наявне не відповідає сучасним потребам надання спеціалізованої онкологічної допомоги. Недостатньою, на думку членів комісії, є кількість оперативних втручань, натомість відсоток непрофільних, тобто неонкологічних хворих, яких обслуговує заклад, стабільно високий. При цьому, на думку депутатів, фінансове навантаження на обласний бюджет щодо забезпечення потреб диспансеру значне – 2,5 млн грн щорічно.

«Нещодавно ми відкрили другу чергу Рівненського обласного онкодиспансера. Там є і сучасне обладнання, і належні умови для таких важких хворих. Тому доцільніше більше коштів обласного бюджету спрямовувати на ті заклади, які у змозі надавати висококваліфіковану допомогу. Нам також треба думати над тим, як на базі обласного онкодиспансера створити потужний онкологічний центр», - зауважила голова комісії Віра Кобилянська.

Відтак, депутати профільної комісію вважають за доцільне створити на базі діючого в Дубно закладу хоспіс як окремий комунальний заклад, який працюватиме на умовах співфінансування. При цьому вдасться зберегти нинішній колектив закладу, а також залучити студентів Дубенського медичного коледжу. Таким чином депутати відкидають побоювання працівників диспансеру щодо втрати своїх робочих місць.

У підсумку члени комісії доручили управлінню охорони здоров’я РОДА в ІІ кварталі 2010 року провести перепрофілювання закладу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук