На Тернопільщині міліція примусово доставлятиме призовників у військкомати

На Тернопільщині міліція  примусово доставлятиме призовників у військкомати

За час осіннього призову на військову строкову службу у Тернопільській області військкомати виконали завдання лише на третину. У зв’язку з цим в обласному комісаріаті обіцяють залучати правоохоронців для примусового приводу військовозобов’язаних у комісаріати, повідомив «За Збручем».

«Викликає занепокоєння низька явка призовників до призовних дільниць. Через низьку явку призовників виконано завдання тільки на 1/3», – повідомив підполковник, начальник відділу комплектування та призову, підготовки до військової служби Тернопільського ОВК Олег Денисюк.

Заступник обласного військового комісара Олег Денисюк також зазначив, що за ухиленні від служби в армії передбачена кримінальна відповідальність.

«Хай не дивуються громадяни, побачивши біля дверей помешкання дільничного інспектора міліції або працівника міліції, який буде змушений примусово привести призовника у військкомат. Є вимога статті 65 Конституції України, яка зобов’язує і визначає, що захист Батьківщини, а також шанування символів є обов’язком кожного громадянина України. А виконання обов’язку обумовлено законом України «Про військовий обов’язок та військову службу». Стаття 15 цього закону наголошує, що за викликом військового комісаріату по повістках зобов’язані з’явитися всі громадяни до призовної дільниці, а якщо повістку не доставили, то в 10-денний термін з моменту оприлюднення указу Президента в ЗМІ, самому прийти до військкомату. На жаль, цього у нас не дотримуються, тому, щоб не нести кримінальну відповідальність за ухилення від служби в армії, необхідно прийти до комісаріату у будь-який із робочих днів», – заявив Денисюк.

На строкову службу відповідно до законодавства, за словами Олега Денисюка, призивають придатних за станом здоров’я чоловіків, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років і старших осіб, які не досягли 27 років. В той же час у комісаріати викликають і 18-19–річних. Це зумовлено суперечностями у законодавстві. Закон України «Про військовий обов’язок та військову службу» не змінено, і згідно із ним призову і виклику до призовної комісії підлягають ті, хто досягнув 18-річного віку. Але відправці у військові частини підлягають тільки ті, кому на день відправки виповнилося 20 років.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук