На Закарпатті у двох дітей виявили поліомієліт

Лабораторія Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) виявила поліовірус cVDPV1 (поліомієліт) у двох дітей із Закарпатської області. На момент виявлення паралічу одній дитині було чотири роки, другій – 10 місяців; обидві дитини попередньо не вакциновані від поліомієліту.

Міністерство охорони здоров’я наразі здійснює негайні кроки для убезпечення українців від хвороби, повідомляє прес-служба відомства.

«Ми працюємо з Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я та ЮНІСЕФ в контексті негайного реагування на спалах, аби зупинити розповсюдження вірусу. Такі дії включатимуть масштабні заходи щодо додаткової вакцинації дітей оральною поліовакциною (ОПВ). Вакцина ОПВ найбільш ефективна для того, щоб зупинити розповсюдження вірусу та забезпечити колективний імунітет», – сказав міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі під час брифінгу у вівторок, 1 вересня.

У відомстві наголосили, що розповсюдження поліовірусу cVDPV виникло в результаті низького охоплення вакцинацією в країні з 2008 року. У 2014 році тільки 49% дітей були повністю вакциновані від поліо. Там також зазначили, що зараз Україна готова до вакцинації всіх дітей на території країни згідно з планом.

Випадки циркуляції cVDPV дуже рідкісні, проте очікувані у країнах з великою кількістю невакцинованих груп населення. З 2009 по 2013 роки випадки cVDPV спостерігалися в Афганістані, Камеруні, Чад, Кенії, Нігерії, Пакистані, Сомалі, Ємені. У всьому світі за останні десять років понад 10 мільярдів доз вакцини ОПВ було направлено понад 2,5 млрд дітей, у результаті чого вдалося запобігти понад 3,5 млрд випадків поліо.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук