На Закарпатті відбулися традиційні „Проводи отар на полонину“
Минулих вихідних у Міжгір’ї на Закарпатті відбулося традиційне свято - „Проводи отар на полонину“. Кілька сотень закарпатців урочисто повели отари на полонини. Усього в гори вигнали понад 13 тисяч овець. Свято розпочалося у Міжгір’ї. Під звуки музик одягнені у вишивки верховинці, представники влади, громадськість вирушили на перевал, де відповідно до програми свята на них чекало головне дійство. Там священики, благословили вівчарів на щасливу путь та успішне літування. Повернуться додому вівчарі з отарами лише восени, - повідомили ZAXID.NET в прес-службі Закарпатської облради.
“Поклик трембіт, який сповіщає про одне з найбільш хвилюючих свят - „Проводи отар на полонину“, мабуть, для кожного з нас особливо важливий зазначив голова обласної ради Михайло Кічковський, додавши, що обласна рада, обласна державна адміністрація докладають великих зусиль аби відновити занепалу в 1990-х роках вівчарську галузь. З цією метою обласна рада прийняла Програму розвитку та підтримки вівчарства в області на 2005-2010 роки. Вживаються заходи щодо відродження в області племінного вівчарства. Сприяти збільшенню чисельності поголів’я овець, обсягів виробництва вовни та баранини покликана і Програма розвитку та підтримки тваринництва і птахівництва в області на 2007-2010 роки.
Відтак чабани запалили ватру, що зібрана, як розповідали вівчарівни, із жаринок тих багать, які впродовж літування зігрівали чабанів на далеких гірських полонинах, — щоб і надалі осяював гори магічний вогонь, відлякував від отар усіляку звірину і злих духів і додав ватажникам тепла і затишку. А молоко кіз, - далі вели вони, - свіжого удою має лікувальні властивості, тому що ним можна залікувати туберкульоз легень. Вівчарі випустили овець із кошари і разом із дружинами подалися в гори. Жінки, пройшовши з ними добрий шмат дороги, на роздоріжжі обняли чоловіків, поблагословили на щасливе літування і повернулися на свято, що тривало до темної ночі і припало усім до душі.