На Stade De France через Санліс

Школа журналістики УКУ, 12 листопада 20137681

Історія (зокрема й українська), архітектура, мода, мистецтво, кулінарія, спорт… Віднедавна перелік французьких принад для туристів з України поповнився ще одним пунктом. У вересні Українська греко-католицька церква придбала храм у містечку Санліс. 16 листопада у цьому новому домі українських вірян у Франції служитимуть першу Літургію.

Чимало українців приїде на матч Україна-Франція, що відбудеться 19 листопада о 21.00 на паризькому стадіоні Stade De France. Тих, хто матиме змогу приїхати раніше або перебуватиме в ці дні у Франції, українська спільнота запрошує до участі в заходах із нагоди відкриття нового храму.

«…храм Бориса і Гліба в серці Європи, куди приїхала в ХІ столітті їхня племінниця Анна Ярославна, мав би бути святинею нашої здатності свідчити і розуміти, що в оболонці нашого тендітного українського буття можна жити гідно і повноцінно, плідно і переможно. Не перемагати когось, а себе. У цьому є тотожність, щастя і сила свідків», - писав про санліську церкву єпископ Борис Ґудзяк. У церкві також розміститься культурний центр Анни Ярославни, королеви Франції.

16 листопада храм у Санлісі буде урочисто відкритий, а 17-го Паризька єпархія УГКЦ вшановуватиме і молитиметься за жертв Голодомору в Україні. В цей день відбудеться урочиста хода й церемонія покладення квітів перед Тріумфальною аркою в пам’ять загиблих від Голодомору, а також поминальна архієрейська літургія у соборі Паризької Богоматері.

16.11, Санліс

10:00 – 11.45 – Архієрейська божественна літургія. Службу очолює Владика Борис (Ґудзяк), проповідує Владика Гліб (Лончина) з Лондона

15.00 – 17.30 – покладання квітів до пам’ятника Анні Ярославні, відвідини музею Санліса з римськими катакомбами (колишньої єпископської резиденції)

17.30 – 17-50 – майстер-клас зі співу вечірньої у храмі в церкві колегії святого Венсана

18.00 – 19.00 – Вечірня

17.11, Париж

10.00 – зібрання перед Тріумфальною аркою

11.00 – церемонія покладення квітів до Тріумфальної арки в пам’ять померлих від Голодомору

14.00 – процесія вулицями Парижа від Українського кафедрального собору святого Володимира Великого (бульвар Сен-Жермен) до собору Нотр-Дам

15.30 – 17.30 – божественна літургія. Проповідуватиме Кардинал Парижа Андре Вен-Труа

По допомогу щодо доїзду з Парижа в Санліс звертайтесь до Андрія Курочки ([email protected],
067 672 62 28)

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук