НАБУ повідомило про підозру 5 особам через зловживання на ₴92 млн в «Укрзалізниці»

Досудове розслідування за фактами корупції детективи НАБУ почали у вересні 2016 року

Національне антикорупційне бюро 17-18 липня оголосило п'ять підозр за ч.2 ст.364 Кримінального кодексу (зловживання службовим становищем) у рамках справи про заподіяння збитків «Укрзалізниці» під час закупівлі дизельного палива. Про це повідомляють на сайті НАБУ.

Підозрюваними є колишній начальник філії УЗ «Центр забезпечення виробництва», його заступник, начальник відділу нафтопродуктів цієї філії, куратор компанії-постачальника «Вог Аеро Джет» (зараз - «Воленс Трейд») і його підлеглий. Троє з них - начальник філії та представники постачальника - перебувають у розшуку.

За версією слідства, в березні 2016 року ТОВ «Вог Аеро Джет» виграло тендер і уклало з «Укрзалізницею» договір про постачання дизпалива за ціною, яка на той момент була нижчою за ринкову. Але після цього були підписані кілька додаткових угод до договору, згідно з яким вартість дизпалива для залізниці зросла на підставі норми, що дозволяє підвищення ціни до 10% в разі її коливання на ринку.

Між другою і третьою додатковими угодами ринкові ціни на паливо не росли, тому укладення третьої додаткової угоди суперечило інтересам держави і УЗ і вимогам законодавства, визнали в НАБУ. Як наслідок, закупівельна ціна дизпалива не тільки втратила свою економічну вигідність, а й перевищила ринковий рівень цін, що призвело до спотворення результатів торгів.

«Укрзалізниця» закупила в переможця тендеру три чверті від запланованого обсягу палива за цінами, підвищеними на підставі третьої додаткової угоди, і в результаті переплатила постачальнику за дизельне паливо 92 млн грн. Крім того, третя додаткова угода вплинула і на ціну палива, яка визначалася наступними (четвертою і п'ятою) додатковими угодами. Детективи вважають, що це збільшило вартість придбаних обсягів палива за договором постачання ще на 22 млн грн.

Досудове розслідування за цими фактами детективи НАБУ почали у вересні 2016 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук