НАБУ запідозрило міністра інфраструктури Володимира Омеляна в незаконному збагаченні

Міністр у відповідь заявив, що в його декларації немає порушень

Володимир Омелян, на думку НАБУ, подав неправдиві відомості в своїх деклараціях

Національне антикорупційне бюро України почало розслідування проти міністра інфраструктури України Володимира Омеляна за підозрою в незаконному збагаченні та отримало доступ до інформації про його мобільні переговори, повідомили в п’ятницю, 13 жовтня, «Українські новини» з посиланням на матеріали Солом'янського райсуду Києва.

Відповідно до них, детективами НАБУ розслідується кримінальне провадження від 26 травня за фактом декларування недостовірної інформації й незаконного збагачення міністра інфраструктури.

Досудове розслідування встановило, що, починаючи з 10 грудня 2016 року Омелян, його дружина і їхній син почали проживати в будинку, що за правом приватної власності належить двоюрідній племінниці дружини. Орієнтовна вартість будинку становить 7 млн грн.

Детектив вказав, що за інформацією з Державної фіскальної служби доходи, які б дали племінниці можливість купити зазначений будинок, остання не отримувала.

Також у період з 23 березня 2009 по 23 березня 2011 року мати племінниці видавала доручення Омеляну на право керування автомобілем марки Lexsus RX 350, що свідчить про їхні довірчі стосунки.

Детектив вказав, що у своїй електронній декларації за 2016 рік міністр інфраструктури не вказав право користування будинком, у якому живе з сім'єю.

Також досудове розслідування встановило, що міністр із 2015 року користується автомобілем BMW X5, що належить його братові. Цей транспортний засіб також не було вказано у його деклараціях за 2015 і 2016 рік.

НАБУ вважає, що Омелян свідомо подав недостовірні відомості в електронній декларації.

Детектив посилався на те, що відповідно до інформації, отриманої із ДФС, нарахований дохід Омеляна за 2012-2016 роки становить 1 273 985 гривень.

Валовий дохід дружини як фізичної особи-підприємця й нарахований дохід як фізичній особі за 2012-2016 роки становить 2 321 122 гривні.

Водночас у декларації й за 2015, і за 2016 роки міністр зазначив, що має заощадження в розмірі 90 тис. доларів США й 25 тис. євро, його дружина має заощадження в розмірі 70 тис. доларів США. При цьому Омелян з 1999 року працює лише на державній службі.

Детектив також зазначив, що племінниця дружини з вересня 2012 року покинула територію України й поки не поверталася. Що стосується членів її сім'ї, то в період з 2012 по 2016 роки їхній сукупний дохід становив 2 150 172 гривні. При цьому за цей же період вони отримали у власність 5 об'єктів нерухомості й 2 автомобілі.

У зв'язку із цим детектив НАБУ просив суд надати доступ до інформації про мобільні переговори Омеляна, його дружини, брата, матері й трьох водіїв.

При цьому суд надав слідству доступ лише до інформації про мобільні переговори міністра інфраструктури за період з 1 грудня 2016 по 1 січня 2017 року. Рішення суду оскарженню не підлягає.

Сам Володимир Омелян, коментуючи підозри НАБУ, заявив, що в його декларації немає порушень.

«Я готовий дати відповідь на всі запитання детективів НАБУ, а також надати всі документи, які засвідчують, що жодних порушень з мого боку не було», – сказав Омелян в коментарі «Українській правді».

Він додав, що відкритий до співпраці з правоохоронними органами, «зокрема, з ГПУ, СБУ, НАБУ».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук