Народний депутат Ілля Кива склав іспит на адвоката
Чи стане Кива адвокатом, буде відомо після засідання Ради адвокатів Закарпаття
Народний депутат від проросійської партії «Опозиційна платформа – За життя» Ілля Кива склав іспит для набуття права на заняття адвокатською діяльністю. Відповідна інформація про це міститься в реєстрі на сайті Національної асоціації адвокатів України, передає Bihus.info у вівторок, 7 вересня.
Згідно запису в реєстрі, Кива складав іспит у Закарпатській обласній кваліфікаційно-дисциплінарній комісії адвокатури ще в січні 2021 року.
«Враховуючи, що людина з таким ПІБ в Україні одна, сумнівів в тому, що йдеться саме про народного депутата немає», – зазначають журналісти.
Однак іспит це лише один із етапів, адже кандидат має пройти 6 місяців стажування у адвоката з досвідом не менше 5 років, розповіла в коментарі Bihus.info адвокатка Марія Музичка. Під час стажування він має виконати план з підготовка процесуальних документів, ознайомлення із чинним законодавством тощо та підготувати звіт. Вже після цього збирається Рада адвокатів регіону, яка має ознайомитися із звітом та затвердити його.
З її слів, Рада адвокатів Закарпатської області має збиратись орієнтовно у вересні, тому, чи стане він адвокатом, буде зрозуміло вже найближчим часом. Якщо він ним стане, нардеп отримає певні привілеї. Наприклад, його не зможуть обшукати без окремої ухвали і присутності представника Ради адвокатів.
Нагадаємо, що нардеп від проросійської партії ОПЗЖ Ілля Кива захистив кандидатську дисертацію з державного управління на тему «Механізми впливу громадянського суспільства на державне регулювання правоохоронної діяльності (на прикладі країн ЄС та України)» 26 квітня 2021 року.
Захист відбувався у державному Інституті підготовки кадрів держслужби зайнятості. Журналістів на нього пропускали за списками, які погоджував помічник народного депутата. Комісія з 13 членів одноголосно проголосувала «За».
Журналісти Bihus.info, які проаналізували роботу депутата, виявили, що у своїй кандидатській дисертації Кива використав довідку з фейковим підписом та вказав наукові конференції, в яких не брав участі.
Цей інцидент викликав обурення у освітній спільності. Зокрема, на знак протесту свої дипломи кандидата наук показово спалили львівський лікар Олександр Ябчанко та черкаський науковець Іван Подолян.