Наша байдужість щодо управління країною в негативному плані просто вражає

БлогиГалина Бордун , 25 серпня 2016 466 1
Галина Бордун
депутат Львівської облради, заступник голови комісії з питань освіти та науки, фракція «Самопоміч»

Незалежність!!! Цього року святкуємо 25 років! У віковій психології – це період ранньої зрілості, період, коли найчастіше створюються сім'ї і двоє людей беруть відповідальність один за одного.

З 2015 року в Україні розпочато процес, який напряму стосується Незалежності – децентралізація, створення об'єднаних громад. Громадам дали право приймати рішення, самостійно об'єднуватися. Здавалося б, що все добре, нарешті! Але!

За останні декілька місяців мала багато розмов, дискусій щодо процесу ОТГ і:

1) в селах люди загалом не розуміють, що з тим всім робити і для чого їм це щастя ОТГ;

2) людей дістали постійні вибори – а тут ще одні;

3) люди не довіряють будь-якій владі (є дуже поодинокі випадки довіри);

4) ОДА мають найбільше інформації про сам процес створення, але тоді їх як інституції не буде, тому процес від ОДА є більше спотвореним ніж системним;

5) голів сільських, селищних чи міських рад також можна зрозуміти: де гарантія, що їх переоберуть? Це саме стосується і депутатів;

6) ми пережили вже купу медичних, освітніх реформ і тепер ще це...

Наша байдужість щодо управління країною, участі у виборчому процесі в негативному плані просто вражає. Так, в містах, як і було колись, з'явилися громадські активісти, які беруть участь в тих чи інших акціях, є волонтерами для АТО, але ми повинні зрозуміти одну річ: ми повинні більше брати на себе відповідальність.

Ми сьогодні маємо унікальну можливість щодо створення об'єднаних територіальних громад. В Інтернеті є безліч інформації. На жаль, мовчить державне телебачення, хоча в ЗУ «Про добровільне утворення ...» написано, що держава бере на себе інформаційну і методологічну роботу.

Створили окрему інституцію, але... Зайдіть самі до того чи іншого голови сільської ради і запитайте їх, що вони знають? Що планують робити?

Сьогодні ОДА почали створювати перспективні плани, про які майже нічого не знають села і самі голови. З однієї сторони, якщо самі громади нічого не роблять то їм потрібно допомогти, але це процес згори, бо низи мовчки підкорилися.

Ми повинні мати бажання вчитися, дізнаватися, змінювати, ділитися знаннями, бо інакше будемо зручним, мовчазним матеріалом для когось. ОТГ– це об'єднання 5-6 громад, які зможуть самостійно вирішувати свої питання і розвивати свої території. Шлях ОТГ – це зменшення ієрархії влади з Києва. ОТГ – це готовність мешканців нести відповідальність за свою землю.

Незалежність = Відповідальність. За себе, за сім'ю, за друзів, за країну, за Україну.

З Днем Незалежності!

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук