<

Наслідуючи Єльцина

Для чого Яценюку референдум?

БлогиОлег Оленюк , 4 червня 2015
Олег Оленюк
громадський діяч

В хорошому сенсі популістський, але стилістично майже бездоганний виступ президента зі щорічним послання до парламенту явно не дає спокою прем'єрові Яцеюку. Бо як інакше сприймати його "перли" про відвідини усіх міністерств, спільний похід всіх коаліціянтів на вибори та про Конституцію, ухвалену референдумом???

Не маю нічого проти, аби наш глава уряду пробігся міністерствами... Можна з пожежниками, податківцями, керівником Антикорупційного бюро та санстанцією. Але навіщо гратися у Єльцина та виставляти ухвалення Конституції на якийсь референдум?

Як трохи юрист (навіть і заочник) Арсеній мав би знати, що практика ухвалення цілісних правових актів - це скоріше традиція тоталітарних режимів. Бо референдуми мають містити лише чіткі запитання, а не містити загальників. Тобто, на референдумі можна обирати форму правління - парламентську, президентську, парламентсько-президентські (чи навпаки), або ж монархію (конституційну, абсолютну, теократичну тощо), диктатуру і т.п., визначати адміністративний устрій тощо.

Але як можна на референдумі ухвалювати документ, де одне положення мені подобається, інше суперечить уявленням про устрій держави, а третє (за фактом) лобіює інтереси владоможців???

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук