Національний банк України знизив облікову ставку до 16,5% річних
НБУ продовжує цикл заходів із пом'якшення монетарної політики
Монетарний комітет Національного банку України ухвалив рішення про зниження облікової ставки до 16,5% річних. Про це повідомив голова НБУ Яків Смолій під час брифінгу 5 вересня.
«Правління Національного банку України ухвалило рішення знизити рівень облікової ставки до 16,5% річних», — повідомив голова Нацбанку Яків Смолій, інформує «Громадське».
На рішення щодо облікової ставки вплинули дані про інфляцію в Україні, яка у серпні дещо знизилася, однак залишилася вищою за прогноз.
«Жорстка монетарна політика залишалася вагомим чинником, що стримував фундаментальний тиск на ціни, зокрема через канал обмінного курсу. Однак, розширення внутрішнього попиту та підвищення заробітних плат продовжували гальмувати уповільнення інфляції», — додав Смолій.
Нагадаємо, що 18 липня облікову ставку в Україні знизили з 17,5% до 17% річних.
Зміна облікової ставки є важливим сигналом для визначення банками процентних ставок за вкладами і позиками. Вона впливає на вартість кредитів, що надаються Нацбанком комерційним банкам. Чим вона вища, тим дорожче обходяться банкам позики рефінансування, тим дорожче вони пропонують власні кредити, тим менше позичальників оформляють позики.
Зниження кредитування фізосіб приводить до того, що зменшується платоспроможний попит на товари і послуги, що часто купують в кредит. Відповідно, виробники і продавці утримуються від нарощування виробництва та підвищення цін через низький попит.
Політика таргетування інфляції, якої дотримується Національний банк України, – це заходи, яких вживає держава, щоб запобігти сильній інфляції та утримати контроль над рівнем цін в країні.