Науковці Львівської політехніки заперечують крадіжку ідеї мультфільму для незрячих

Науковці Львівської політехніки не розуміють звинувачень у крадіжці ідеї технологій для сліпих. Конфлікт виник, коли виконавчий директор «Української спілки інвалідів – УСІ» Оксана Потимко на минулому тижні звинуватила групу аспірантів університету у посяганні на авторство розробок технологій для сліпих, зокрема мультфільму з тифлокоментарем (закадровий опис відеоряду). Особливо обурило її те, що молоді науковці подають цю розробку на премію президента України. Втім, аспіранти заперечують: на премію подали тільки розроблену ними інформаційну технологію запису тефлокоментаря, і аж ніяк не мультфільм.

Під час прес-конференці 30 липня, науковці Львівської політехніки заявили, що не розуміють, у чому саме їх звинувачує Потимко, адже вони не претендують ні на тифлокоментар, як винахід, ні на мультфільм «Сонячний коровай», до якого «Студія Лева» спільно з акторами з театру ім. Заньковецької записали супровід. За словами аспірантів, вони просто розробили свою методику запису тефлокоментаря.

«Ми розробили комп’ютерну інформаційну технологію для формування бібліотечного контенту з тифлокоментарем для незрячих і подаємо її на премію президента. До мультфільму «Сонячний коровай» ми записували тифлокоментарі за допомогою цієї технології, і участь у цьому брало багато людей, зокрема й Оксана Потимко, однак на премію ми подаємо не мультфільм, а технологію, яку розробили самі», – пояснив один із співрозробників Андрій Демчук.

Як повідомляв ZAXID.NET, 23 липня виконавчий директор ЛОО ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» Оксана Потимко звинуватила науковців з НУ «ЛП» у тому, що вони «прагнуть отримати премію, привласнивши собі здобутки і напрацювання незрячих новаторів Львівщини, акторів-заньківчан, звукорежисерів, психологів та педагогів», і подають на премію президента України нібито свою розробку унікальних технологій та винаходів для сліпих, у тому числі мультфільмів з тифлокоментарем.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук