Найбільше скарг до ЄСПЛ надходить з України

Найбільше скарг до ЄСПЛ надходить з України
фото politpuzzle
За 20 років Європейський суд з прав людини розглянув більше 67 тисяч заяв проти України

Кожна п’ята заява в Європейському суді з прав людини стосується України, повторювані порушення викликані невирішеними проблемами в роботі правоохоронної та судової систем. Про це з посиланням на начальника відділу департаменту Ради Європи з виконання рішень ЄСПЛ Павла Пушкаря, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

За його словами, з 2002 року Україна «накопичила велику кількість невирішених проблем, пов’язаних із функціонуванням правоохоронної системи, прокуратури та судової системи в аспекті кримінальної юстиції».

«Європейський суд за цей час ідентифікував більший сегмент проблем, які потрібно адресувати державі через процедуру виконання рішень Європейського суду з прав людини.... Нині ми бачимо, що Україна досить міцно посіла перше місце за кількістю заяв до Європейського суду з прав людини. Приблизно 19 тисяч заяв перебувають в ЄСПЛ, кожна п'ята справа, що перебуває на розгляді суду, стосується України», – наголосив він.

Як розповів Пушкарь, за 20 років Європейський суд розглянув більше 67 тис. заяв проти України. Матеріали скарг у більшості своїй стосуються питань ефективності розслідування справ, пов’язаних із порушеннями права на життя, обмеженням права на свободу та особисту недоторканність.

Він висловив думку про те, що невирішені проблеми правоохоронної та судової системи призвели до великої кількості повторюваних порушень.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук