Засуджений за вбивство українець виграв суд у держави через недопущення священика в СІЗО

Європейський суд з прав людини встановив порушення статей 8 і 9 Європейської конвенції з прав людини у справі № 5187/07 «Мороз проти України».

Європейський суд з прав людини присудив 4 тис. євро компенсації українцю, якому в СІЗО не дозволили зустрітись зі священиком та родиною. Про це повідомляє «Українське право».

У рішенні суду йдеться, що скаржника Олега Мороза затримали у 2005 році за підозрою у вбивстві президента «Української стоматологічної асоціації». За рік Київський міський апеляційний суд визнав його винним і засудив до 15 років в’язниці.

Скаржник звернувся до ЄСПЛ щодо порушення 6,8 і 9 статей Конвенції про права людини. Зокрема, він заявив, що розслідування щодо нього було несправедливим, оскільки до нього не допустили адвоката перед допитом у поліції і під час допиту на місці злочину, також під час попереднього утримання йому не дозволили бачитися з членами сім’ї і писати їм.

Мороз ще нарікав на те, що у СІЗО йому не дозволили зустрітися зі священиком та відвідати каплицю слідчого ізолятора і вилучили релігійну літературу.

На думку скаржника, таким чином було порушено його право на чесний суд, право на повагу до приватного та сімейного життя та право на свободу думок, совісті та релігії.

За результатами розгляду справи ЄСПЛ відхилив скаргу щодо порушення права на чесний суд, натомість встановив порушення релігійних прав та права на повагу до сімейного життя та призначив Морозу 4 тис. євро компенсації за нематеріальні збитки.

До слова, на розгляді Європейського суду з прав людини перебуває 3619 справ за скаргами, поданими громадянами та юридичними особами проти України через наслідки українсько-російського конфлікту. Про це повідомив в четвер президент ЄСПЛ Гвідо Раймонді.

«У суді (станом на початок року) перебуває 3619 справ щодо конфлікту. Йдеться про індивідуальні справи, я не включаю до даного переліку міждержавні скарги», сказав Гвідо Раймонді.

При цьому, проти Росії до Страсбурга подається значно менше скарг.

«Серед скарг проти Росії близько 2% стосується Донбасу та Криму», заявив Раймонді.

Виходячи з кількості скарг проти РФ, йдеться про близь 160 скарг громадян та компаній на РФ через анексію Криму та агресію на Донбасі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук