НАЗК почало моніторинг способу життя чиновників

Україна увійшла до списку країн, які застосовують моніторинг способу життя чиновників для запобігання корупції

У понеділок, 6 липня, Національне агентство з питань запобігання корупції розпочинає застосовувати моніторинг способу життя. Про це повідомила прес-служба НАЗК.

Моніторинг допоможе виявити тих чиновників, які задекларували досить скромні статки та водночас користуються люксовими автомобілями, купують маєтки, отримують коштовні подарунки від найближчих родичів тощо.

«Відтепер Україна — серед шести країн, які застосовують інструмент моніторингу способу життя. Тож випадки, коли чиновник, який заробляє 10 тисяч, їздить на «Мерседесі», тепер фіксуватимуть не тільки журналістські розслідування. Їх будуть встановлювати та опрацьовувати на рівні держави», — зазначив голова НАЗК Олександр Новіков.

Моніторинг здійснюватиметься на підставі журналістських розслідувань, інших повідомлень у медіа, інформації від громадян, організацій та з інших відкритих джерел.Якщо НАЗК встановить невідповідність рівня життя суб’єкта декларування задекларованому ним майну і доходам, це стане підставою для здійснення повної перевірки його декларації.

Під час моніторингу способу життя НАЗК перевірятиме користування об’єктами, які не вказані в декларації, відомості щодо отриманих подарунків, придбання об’єктів, вартість яких перевищує задекларовані активи.

У випадку, якщо в результаті моніторингу виявлять корупційні порушення, НАЗК повідомлятиме про це правоохоронним органам та іншим уповноваженим суб’єктам.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук