Питання не в кодексі, а в системі, – адвокат Тимошенко
Якщо б суд розглядав кримінальну справу проти особи за такою ж статтею, як щодо Юлії Тимошенко, однак в умовах дії нового кримінально-процесуального кодексу, підсудний мав би всі законні можливості не потрапити до в’язниці, суд був би зобов’язаний визначити заставу, а адвокати особи мали б значно більше інструментів для захисту.
Про це 27 січня в ефірі «Шустер Live» сказав радник президента - керівник Головного управління з питань судоустрою Адміністрації президента Андрій Портнов, що представляв проект нового кримінально-процесуального кодексу (КПК).
«Ситуація не повторилася б, якби діяв новий кримінально-процесуальний кодекс» - додав він.
Народний депутат від НУ-НС Віктор Шемчук сказав: «Юлія Тимошенко не була б у місцях позбавлення волі ні до суду, ні після, якби діяв кодекс, який зараз є у проекті. Стаття 365 не була б доведене, за системи доведення і збору доказів, яка пропонується».
Тим часом адвокат Юлії Тимошенко Микола Сірий сказав: «Юлія Тимошенко сьогодні була б з нами, якщо б були незалежні суди, і якби не була зацентралізована прокуратура. Ми маємо найвищий рівень централізації прокуратури від ленінського перевороту у 1917 році. Прокурори в процесі – це чиновники, пєшки. Вони наперед знають, що питання вирішене».
За його словами, питання не в кодексі, а в системі. «Уже майже рік весь демократичний світ волає, що не можна притягати до кримінальної відповідальності політичних діячів за виключно політичні рішення і дії. Українська влада не чує. Якби були незалежні прокурори і судді, вони б правильно застосували статтю 365 діючого кримінально-процесуального. Тимошенко не вчинила жодного кримінального злочину, вона зробила складне політичне рішення. Це можуть судити виборці на виборах і парламентарі в інших фракціях».