Німецькі музеї продавали картини нащадкам нацистів, - ЗМІ
У Баварії налічується близько 3500 творів мистецтва, походження яких є сумнівним
Провідні баварські музеї замість того, щоб повернути власникам незаконно експропрійовані фашистським режимом художні цінності, фактично продавали їх сім'ям колишніх лідерів нацистів, стверджує німецьке видання Süddeutsche Zeitung.
Твори мистецтва були передані баварським музеям в кінці війни американськими військовослужбовцями, які сподівалися, що їх повернуть власникам. Однак музеї зі схвалення влади частину експонатів залишили собі, а решту продавали, щоб заробити на них значні суми, йдеться в статті.
З 1961 по 1998 рік щонайменше 500 творів мистецтва, вилучених нацистами, були продані
За даними комісії, яка працює у Лондоні та займається долею розграбованих гітлерівцями цінностей, така практика мала місце аж до 90-х років минулого століття. Як з'ясували дослідники, в період з 1961 по 1998 рік щонайменше 500 творів мистецтва, вилучених нацистами, були продані. До того ж у багатьох випадках йшлося про придбання картин сім'ями військових злочинців.
Süddeutsche Zeitung вказує, що цінності, зокрема, купила Генрієтта Гофман - донька особистого фотографа Гітлера Генріха Гофмана і колишня дружина рейхсюгендфюрера гітлерюгенду Бальдура фон Шираха. Їй, наприклад, дозволили у 1963 році купити картину з баварської колекції, написану голландським художником Яном ван дер Хейденом. Спочатку вона належала єврейській родині з Відня. Потім це полотно Гофман перепродала, і тепер воно висить у соборі німецького міста Ксантені. На цій угоді пані Гофман заробила чималу суму.
В цілому сім'я Гофман без будь-яких проблем придбала 28 картин, експропрійованих нацистами і повернутих американцями баварській владі. Фон Ширах, який був засуджений на Нюрнберзькому процесі до 20 років позбавлення волі, в роки війни був гауляйтером Відня і відповідав за організацію депортації євреїв до концентраційних таборів. Термін ув’язнення він повністю відбув у берлінській військовій в'язниці та був звільнений 30 вересня 1966 року. Помер у 1974 році.
Генрієтта фон Ширах (Гофман) була відправлена до трудового табору, але у 1949 році її визнали невинною і звільнили. Відразу після звільнення вона оформила розлучення і була позбавлена батьківських прав. Всі четверо дітей пари росли і виховувалися в державних інтернатах та дитячих будинках.
Голлівуд звертався до цієї теми у фільмі «Мисливці за скарбами»
Як зазначає The Daily Mail, влада Баварії досі приховує інформацію про походження частини експонатів колекцій своїх музеїв, доступ до архівів мають не всі. Лондонська комісія теж робила запити з приводу різних творів мистецтва, але дослідникам було відмовлено у доступі.
На придбання творів мистецтва з колекцій, експропрійованих нацистами, також претендували Еммі і Едда Герінг, дружина та донька колишнього рейхсмаршала і заступника Гітлера Германа Герінга, який був засуджений до смертної кари у Нюрнберзі.
Американці, згідно з документами, передали баварській владі 10 600 експонатів, які, як вони розраховували, мали повернутися до своїх власників. Однак багато творів були продані.
За даними Süddeutsche Zeitung, в даний час в баварських музеях налічується близько 3500 творів мистецтва, походження яких можна вважати сумнівним.