Новий керівник львівського театру Заньковецької озвучив стратегію змін
«Це буде поступова і дуже ніжна історія», – запевнив Максим Голенко
До теми
Новий керівник львівського театру імені Марії Заньковецької Максим Голенко 21 червня провів свою першу прес-конференцію на цій посаді. Директор озвучив найближчі плани, які чекають на національний академічний театр вже в новому сезоні.
Максим Голенко керує театром поки що у статусі виконувача обов’язків генерального директора і художнього керівника. Контракт з ним уклали на рік.
«Все залежить від того, як все буде відбуватися. Якщо ми знайдемо спільну мову зі Львовом, якщо цей театр зміниться на краще, якщо це буде влаштовувати суспільство, то я спробую залишитися», – зазначив Максим Голенко.
Він наголосив, що не буде впроваджувати кардинальних змін відразу. Репертуарна політика буде доволі зважена.
«Одна з перших прем’єр планується з Давидом Петросяном. Можливо, це буде "Земля" Кобилянської. Мені здається, що стартувати з такого матеріалу доречно. Будемо готувати з Владою Білозоренко пластичну історію 1984, кіносценарій за Наталкою Ворожбит "Червона Рута", це біографічна історія мюзиклу про Івасюка до його ювілею», – зазначив Максим Голенко.
Керівник театру анонсував повернення на рідну сцену улюбленця львівської публіки актора Юрія Хвостенка, який після непорозуміння з попереднім керівництвом у 2019 році перейшов в Івано-Франківський драмтеатр. Планується співпраця із закордонними режисерами.
«Плануємо залучити найкращих українських режисерів, також ведемо перемовини з режисером з-за кордону, зокрема з Яном Гокелем з Мюнхенського камершпіле. Це один з найкращих німецьких режисерів. Можливо, встигнемо ще цього сезону або на початку наступного поставити, йдуть перемовини про Фауста», – каже художній керівник театру імені Заньковецької.
Щодо господарської частини його роботи, то Максим Голенко вважає одним з найважливіших викликів для себе – впорядкувати фасад театру. А ще у театрі імені Заньковецької з’явиться нова мала сцена «Під дахом».
«Хочемо відкрити "Сцену під дахом" на четвертому поверсі, де є круте приміщення. Це театральна студія. Там багато років займалися студенти, вчилися і Ступка, і Стригун викладав. Це святе намолене місце. Там можна втілювати мінімалістичні форми і арт-хаусні проекти, якісь екслюзивні історії, сучасну українську прозу. Зараз зробимо косметичний ремонт, щоб можна було там показувати вистави, а з часом її обладнаємо. Ця сцена сама на себе заробить», – впевнений керівник театру.
Режисерську роботу Максим Голенко не планує полишати. Готує щонайменше дві власні постановки.
«Я чудово розумію, в якому форматі працює цей театр, як працюють державні театри. І новий формат я буду вводити максимально обережно. Я зацікавлений, щоб тут з’явився ще й інший глядач. Але це буде поступова і дуже ніжна історія», – підсумував генеральний директор театру.
Вакантну посаду головного режисера планують закрити ще цього року, хоча кандидатури директор театру ще не має. Він анонсував нову команду, яка підсилить його роботу, однак поки не розкриває прізвищ.
«Представимо всіх. Але поки можу сказати, що тут з’явиться директор-розпорядник, точно будуть люди, які будуть займатися грантами, як в європейських театрах», – каже Максим Голенко.
У новому сезоні художній керівник планує не менше шести нових вистав на великій сцені, окремо – для камерної і нової під дахом. Всього близько десяти прем’єр за сезон. Наголошує, що театр буде вражати глядачів не кількістю, а якістю. Найближча прем’єра – у суботу, 24 червня – «Дами і гусари» за Александром Фредром.
Нагадаємо, Максим Голенко останні три роки працював головним режисером Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім. Василя Василька. До цього був головним режисером недержавного «Дикого театру» (Київ). Попереднім керівником театру імені Марії Заньковецької з 1996 року був Андрій Мацяк. Під час останнього контракту між ним та колективом театру відбулись численні конфлікти.