Новий КПК діятиме, незважаючи на критику, - Портнов

Володимир Балита, 20 грудня 201211701
Новий КПК діятиме, незважаючи на критику, - Портнов
фото politbyro.in.ua
Андрій Портнов

Новий Кримінальний процесуальний кодекс діятиме й надалі,незважаючи на, найчастіше, невиправдану критику опонентів. Про це сказав керівник Головного управління з питань судоустрою Адміністрації президента Андрій Портнов.

"Хочемо заспокоїти наших опонентів: зупинки, призупинення або перенесення у часі Кримінального процесуального кодексу не буде", - сказав він на брифінгу, коментуючи результати дії нового КПК, який набув чинності 20 листопада поточного року.

При цьому А.Портнов назвав умисними деякі спроби дискредитувати новий КПК.

Зокрема, це неправдивість інформації про нібито обов'язкове носіння з собою загальногромадянського паспорта, а також про начебто проведення обшуку без санкції суду.

За словами А.Портнова, дуже часто критикують такі норми Кримінального процесуального комплексу, які в ньому взагалі відсутні. "Згідно з КПК, усі заходи, які втручаються в конституційні права особистості, потребують рішення суду", - наголосив він.

Керівник Головного управління з питань судоустрою Адміністрації президента також наголосив на ефективності такого запобіжного заходу як застава.

Зокрема, за словами А.Портнова, за минулий місяць внесено близько 10 млн грн як заставу та понад 500 клопотань про взяття на поруки.

Він констатував, що на сьогодні близько 90% осіб, які утримуються в СІЗО, є підозрюваними у скоєнні тяжких або особливо тяжких злочинів.

А.Портнов укотре зазначив, що новий КПК є найуспішнішим документом у правовій системі України, й деякі зарубіжні колеги вже звертаються до Україні по досвід.

Нагадаємо, 20 листопада 2012 року набув чинності новий Кримінальний процесуальний кодекс (КПК), який повністю змінює судову та слідчу процедуру в країні.

Як інформував ZAXID.NET, Верховна Рада прийняла новий КПК у ніч з 12 на 13 квітня. За прийняття кодексу проголосував 271 народний депутат з 283, зареєстрованих у сесійній залі. Віктор Янукович підписав КПК 14 травня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук