Новий посол ЄС розказав про цілі фінансової допомоги Україні
Євросоюз радий партнерству з Україною та наданням фінансової допомоги на реформи. Про у своєму вітальному слові заявив новий голова представництва ЄС в Україні Х'ю Мінгареллі, повідомляє УНІАН.
«Наша асоціація зближує нас, активізує наші торговельні зв'язки, гармонізує українські закони і стандарти з європейськими, долучає Україну до європейських ринків і зміцнює спільні цінності. Разом ми сильніші», - зауважив він.
Дипломат наголосив, що Євросоюз активно підтримує реформи в Україні та щороку надає на них близько 250 млн євро. Мінгареллі запевнив, що ЄС буде й надалі допомагати в боротьбі проти корупції, реформуванні судової системи і державної служби, поліпшенні інвестиційного та нормативно-правового клімату, «від чого користь отримають як бізнес, так і споживачі». Окрім того, важливими напрямками допомоги будуть інвестиції в інфраструктуру, енергетична реформа, гуманітарні програми з підтримки переміщених осіб і людей, які постраждали через анексії Криму та конфлікту на сході країни.
Між тим, за результатами опитування компанії «Социс» понад третина українців узагалі не знають, що Євросоюз надає допомогу нашій країні. Лише 31% пригадали, що ЄС сприяє боротьбі з корупцією, а 22% знали про підтримку в галузі оборони. Про допомогу для бізнесу з боку Євросоюзу відомо тільки 16%.
Ще цікавішими виявилися відповіді на питання, для чого ЄС допомагає Україні. 38,7% упевнені, що Євросоюз просто скуповує місцевий бізнес за безцінь. 23% вважають, що ЄС хоче мати сильного сусіда. Приблизно стільки ж відповіли, що це покликано допомогти Україні скоріше вступити до Євросоюзу.
Нагадаємо, раніше ZAXID.NET повідомляв, що Євросоюз готується інвестувати мільярди євро в цифровізацію України. На початку вересня комісар у справах цифрової економіки та суспільства Єврокомісії Ґюнтер Еттінґер заявив, що Євросоюз потребує 600-700 млрд євро інвестицій у розвиток цифрової економіки. Це потрібно щоби витримати конкуренцію з північноамериканськими та далекосхідними економіками. Причому в єдину пан’європейську інфраструктуру мають входити Швейцарія, Україна та держави Західних Балкан, які не входять в ЄС.
Додамо, у четвер, 8 вересня, Х’ю Мінгареллі офіційно змінив на посаді посла Євросоюзу Яна Томбінського.