Євросоюз готується інвестувати мільярди євро в цифровізацію України

Щоби витримати конкуренцію з північноамериканськими та далекосхідними економіками, Євросоюз потребує 600-700 млрд євро інвестицій у розвиток цифрової економіки. Причому в єдину пан’європейську інфраструктуру мають входити Швейцарія, Україна та держави Західних Балкан, які не входять в ЄС, заявив комісар у справах цифрової економіки та суспільства Єврокомісії Ґюнтер Еттінґер на щорічному Європейському форуму в Альпбаху (Австрія).

На його думку, Європа має направити зазначені кошти на стрімкий розвиток волоконно-оптичних мереж і запуск наступного покоління стільникового зв’язку п’ятого покоління (5G). Якщо цього не зробити, то «ми втратимо, оскільки нам не будуть доступні важливі технологічні можливості», наголосив Еттінґер в четвер, 1 вересня, передає Reuters.

«Те, що Україна розглядається в плані інвестицій ЄС з побудови сучасної цифрової інфраструктури — оптики і/або 5G — це дійсно позитивна новина», — переконана директор департаменту розвитку інновацій та інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) Олена Мініч. За її словами, які цитує «Новое время», про можливість фінансувати подібні проекти з боку ЄС йшлося під час візиту до Києва Еттінґера в липні цього року. Тоді сторони анонсували створення Цифрового Співтовариства (Digital Community) для гармонізації ринків між ЄС і Україною. Саме побудова цифрової інфраструктури – це ключовий проект для досягнення гармонізації, наголосила Мініч. «При великому внутрішньому потенціалі Україна далеко позаду країн ЄС у цьому питанні», – констатувала вона.

Тільки рік тому Україна подолала «розрив в 3G» і скоротила його з 10-річного відставання від Європи на п’ять-шість років. «Розрив з Америкою у нас все ще 10-річний. Зараз завдання з вуст комісара Еттінґера звучить до болю знайоме: Європа разом з Україною повинна «наздогнати і перегнати Америку!», – вважає представниця МЕРТ.

У 2015 році ЄС зробив дослідження цифрової інфраструктури України, розповіла Мініч. Економічний ефект при зростанні абонбази широкосмугового інтернет-доступу (ШСД) на кожні 10% користувачів експерти оцінили в додаткових 4-6 млрд євро на рік до ВВП країни. Якщо зараз проникнення ШСД становить 33% в середньому по країні, то при досягненні 43% економічний ефект сягне 5 млрд євро на рік.

Мініч зазначила, що на комісії ЄС з питань інформаційного суспільства Україна запропонувала, щоби наша країна стала «тестовим полігоном» для розробки, випробування та впровадження 5G-технологій. «У нас є всі передумови для цього: висококваліфіковане інженерні та ІТ-кадри, є технологічні та інноваційні традиції. А також є “цифровий розрив”, коли стрибок від однієї технології до іншої може дати максимальний ефект», – наголосила вона.

Голова Національної комісії регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) Олександр Животовський назвав логічним підвищений інтерес ЄС до цифрової інфраструктури. «Це знімає бар’єри на ринку», – зазначив він. Адже США і Китай — дві великі країни, з чисельним населенням і велетенським внутрішнім ринком кожна. Натомість Євросоюз зараз – це 28 різних ринків. Тому йому треба ліквідувати всі завади для розвитку — це питання конкурентоздатності з США та Китаєм, підкреслив Животовський.

Керівник НКРЗІ вважає «дуже важливим» те, що Євросоюз включив Україну у свої плани з цифровізації. «На нас це накладає зобов’язання розвиватися у повній синхронізації з ЄС», – зазначив очільник телеком-регулятора.

Він нагадав, що США уже виділили радіочастоти для 5G, тоді як у Європі цей процес ще не завершено. Спочатку ЄС має визначитися, у яких діапазонах слід запустити п’яте покоління стільникового зв’язку. І в цих діапазонах Україні, як частині пан’європейського телеком-ринку, також доцільно розвивати 5G.

Необхідність багатомільярдних інвестицій в телеком-інфраструктуру ЄС Еттінґер обґрунтував на прикладі Amazon і Google. Ці компанії завдяки широкосмуговим мережам, які вже є в США, можуть збирати дані, які дають набагато більше знань про потреби клієнтів, ніж більшість європейських компаній.

Єврокомісар наголосив, що у своїх поїздках Європою він переконує партнерів у необхідності запровадити єдині цифрові стандарти, в тому числі щодо захисту персональних даних і права на їх використання. Це єдиний спосіб витримати конкуренцію з північноамериканськими ІТ-гігантами, переконаний Еттінґер.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук