Ода стукачеві

Любко Петренко, 28 травня 201117110

Той, хто більш-менш тривалий проміжок часу мешкав у Німеччині, той волею-неволею спостерігав за вмінням тамтешнього суспільства організуватися, коли виникає реальна потреба для цього. Мікроспільнота – район, вулиця, багатоквартирний будинок – у разі чого здатна піднятися на протест, влаштувати святкування, взятися за суспільно-корисну справу. Очевидно тому, що кожен мешканець відчуває себе господарем, а отже не дозволить нікому шкодити в своєму господарстві.

Тут виникає ще один феномен (у першу чергу німецький, але не тільки) – феномен «добровільних стукачів». Для нас, пострадянських людей, такі слова можуть мати виключно пейоративну конотацію. Ну, бо хто може позитивно ставитися до стукацтва, знаючи роль цього явища у тоталітарній радянській державі?

Звичайно, стукати – це не «по понятіям»! Проте, чи будь-яка ініціатива «повідомити куди слід» про порушення  кимось законів, приписів, норм суспільної коекзистенції варта сприйняття виключно через призму негативізму? Безумовно – ні, про що свідчить і той же німецький досвід, який я описав свого часу в статті Нація добровільної варти.

Згадав я про неї, нещодавно прогулюючись вулицею Вірменською. Одна з найкрасивіших вулиць України (а може й цілої Центрально-Східної Європи) завжди приманювала до себе тисячі туристів. Водночас вона й жахала процесами руйнації, нищення історичної забудови як часом, так і людьми.

Проти часу, зрозуміло, не попреш. А от людину, якою б авторитетною вона не була, можна й треба ставити на місце. А обурило мене на Вірменській те, що хтось нахабно знехтував забороною встановлення склопакетів у центрі міста й закликом міської влади реставрувати віконні рами. Когось не зупинили ні приписи, ні табличка про історичну цінність будівлі. І саме про це захотілося «постукати», причому з ілюстраціями на підтвердження. 

ArticleImage_1_93702.jpg

На знимках чітко видно якої руйнації завдано архітектурній пам’ятці Львова.

І що з цим робити? Штрафи, очевидячки, не допомагають, погроз влади ніхто не боїться, то може сама громада спроможеться ефективно вирішити цю проблему. Які можуть бути форми впливу? Найрізноманітніші: від пікетів з відповідними гаслами до найрадикальніших  заходів з биттям тих самих вікон. Ні, я звичайно не закликаю… Хоча так, закликаю! Бо що ж іще робити?

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • ЛП до гість 30 травня 2011, 11:53

  [i]А чому пане Петренко, ви не дослідили, хто ж це у цій квартирі живе[/i]... По-перше, жанр блогу не передбачає скрупульозного дослідження, а лише замальовку з натури. По-друге: а яка, власне кажучи, різниця? Мова йде про явище, а не конкретну особу чи організацію. Адже це не перший і, на жаль, не останній випадок.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • гість 30 травня 2011, 10:56

  А чому пане Петренко, ви не дослідили, хто ж це у цій квартирі живе, думаю було б набагато цікавіше і корисніше, ніж заклик йти бити шибки. Ну так, щоб це довідатися треба трошки подумати і попрацювати. Особисто мені цікаво, шо то за нахаба у центрі міста пластикові вікна поставив

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Сергій Трегубенко 29 травня 2011, 22:31

  Слід відмітити, що господарі вважають і корисним для себе і почесним підтримувати свої закони. Щодо нікчем, то вони самі собі огидні, але як ті їжаки з анекдоту - плачуть, колются, але продовжують лізти на кактус. Тому, пане Любку, тема надзвичайно важлива, бажаю Вам її розвивати в напрямку виховання з українців господарів своєї землі. Стануть українці господарями України, окупанти,в тому числі внутрішні, українського походження, випаруються як роса на сонці. І майбутнім поколінням дуже важко буде пояснити сенс слова стукач, так само важко, як нинішнім пояснити термін громадянин-господар держави. Успіхів, пане Любку! Жаль не бачу Вас у Facebook, а на Zaxid.Net часу вистачає далеко не завжди.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук