Одесит підняв у небо аероплан, зроблений по кресленнях 1910 року

Одесит підняв у небо аероплан, зроблений по кресленнях 1910 року
фото Думская
Політ мав відбутися ще влітку 2010 року, але аероплан довго не хотіли реєструвати

Президент аероклубу Костянтин Оборін злетів на аероплані Farman-IV, зібраному за кресленнями 1910 року. Це сталося у четвер, 8 грудня, в Одесі, пише Думская.

Як зазначається, на такому ж аероплані більше століття тому льотчик Михайло Єфімов вперше в Російській імперії здійснив публічний політ на одеському іподромі.

За словами Оборіна, аероплан продемонстрував відмінні льотні якості, проте потребує невеликих доопрацювань. «Запасу бака вистачає на дві години, а для розгону потрібна швидкість лише 45 км/год і злітна смуга довжиною з половину футбольного поля. Ми трохи модифікуємо гвинт, оскільки не вистачає тяги, і полегшимо на 60-70 кг корпус. В оригінальному Фармані не було аеродинамічного крила, просто промаслена ганчірка, тому наш вийшов важчим. Зате він набагато надійніший», - розповів він.

Президент аероклубу повідомив, що публічні польоти аероплана почнуться вже в наступному році. Він також розказав, що аероплан зібрали на харківському авіазаводі ще в 2010 році - його вартість склала $65 тис. Тоді ж, до сторіччя Єфімова, аероплан мав здійснити перший політ, однак кілька років його відмовлялися реєструвати.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук