Охоронець львівського підприємства УТОСу стверджує, що новий директор вкусив його
Новопризначеного керівника на місце своєї роботи незрячі не впускають уже другий тиждень
До теми
Вже другий тиждень поспіль працівники Львіського УВО УТОС, виробничі потуги якого розташовані на вулиці Торф'яній, 4, не впускають на роботу нового директора. Так незрячі бунтують проти того, аби Андрій Стегніцький, якого 26 червня керівником підприємства призначила президія Центрального управління товариства сліпих (м. Луцьк), був їхнім керівником.
Чергову спробу зайти на територію виробництва Андрій Стегніцький здійснив у ранок понеділка, 8 липня. Проте один з охоронців не пропустив його в приміщення.
«Чоловік забіг всередину цеху, а я сказав: «Ви куди? Сюди не можна. А він мене раз ‒ і вкусив! Місце укусу почало мене пекти, хлопці порадили, щоб звернувся до лікарів та жартома спитали: «Може, тобі треба ін'єкції проти сказу? І товариш відвіз мене у травмпункт», ‒ розповідає охоронець підприємства Євген Покотицький.
У цехах на вулиці Торф'яній, 4 працює понад 80 незрячих: складають тут щітки й виготовляють пакувальну тару. Кажуть: новопризначений керівник не раз заходив сюди з погрозами.
«Він писав на нас скарги, заважав працювати. Ще приходили від нього люди, кажучи: «Зариємо, закопаємо!», ‒ ділиться працівниця Анна Костюк.
Тому вже другий тиждень поспіль незрячі чатують біля воріт свого місця роботи. Нового керівника не сприймають через те, що той жодного дня не працював на підприємстві. А також підозрюють: він хоче захопити гектар території. Тут ще вимагали оригінали документів на землю.
«Люди просто хвилюються, аби їх не залишили ні з чим. Для них ці землі й будівлі ‒ місце роботи та спілкування, а також можливість заробити до своїх пенсій хоча б якісь гроші», ‒ зазначає комерційний директор Львівського УВП УТОС Роман Савка.
Тим часом новий директор підприємства УТОС Андрій Стегніцький стверджує: захоплювати землю не має наміру, та й охоронця, каже, не кусав.
«Мене охоронець побив, вдаривши у праве око. Воно заплило й напухло. Ми не приходимо з рейдерством. Навпаки, я маю бізнес-партнерів, які можуть поставити на підприємство обладнання, відтак будуть запущені нові лінії виробництва. Адже не можуть люди бути влаштовані на роботу із зарплатою у 46 гривень на місяць», ‒ пояснив він.
Щоби зайти на підприємство, Андрій Стегніцький найняв приватну охоронну фірму.
«Днями ми під'їхали й намагалися довести до відома працівників наказ, згідно з яким вони не мають перешкоджати чинному директорові потрапити на територію. Люди сприйняли нас неадекватно, казали, що це рейдерське захоплення. Як на мене, звинувачення безпідставні», ‒ розповідає представник охоронної фірми «Укри» Василь Журбенко.
Додамо, що працівники підприємства УТОС вже написали листи до Центрального управління Товариства сліпих з вимогою призначити іншого директора. І мають намір блокувати ворота свого робочого місця щодня.