ОП відмовляється пояснити слова речниці Зеленського про обстріли ЗСУ цивільних на Донбасі

Скандальну заяву Юлія Мендель зробила ще 6 червня

Юлія Мендель навіть на допиті не сказала, звідки знає, що ЗСУ обстрілюють цивільних на Донбасі

Офіс президента (ОП) України стверджує, що Генеральна прокуратура незаконно вимагає від нього надати джерела інформації, якими користувалась речниця президента України Володимира Зеленського Юлія Мендель, коли заявила, що Збройні сили України обстрілюють мирних жителів Донбасу. Відповідну заяву у п’ятницю, 5 липня, оприлюднила прес-служба Офісу президента.

«Порядок отримання документів закріплений у главі 15 КПК “Тимчасовий доступ до речей і документів”. При цьому стаття 159 КПК встановлює, що такий тимчасовий доступ можливий виключно на підставі ухвали слідчого судді. У зв’язку з цим лист і запит, які надійшли до Офісу президента, повернуто Генпрокуратурі без розгляду», – сказано в повідомленні.

Крім того, там пояснили, що посилатися на статтю 93 КПК як законну підставу для збору доказів помилково.

«Підставою для спрямування запиту про витребування документів є розслідування слідчим кримінального провадження. Порядок розслідування кримінального провадження, згідно зі статтею 1 КПК України, визначається лише кримінальним процесуальним законодавством. Таким чином, для здійснення будь-яких дій (зокрема витребування документів) слідчий має керуватися конкретною нормою КПК», – відповіли ГПУ з Офісу президента.

Як пише «Українська правда», 6 червня 2019 року в ефірі телеканалу «1+1» Мендель заявила, що нібито існують випадки, коли українські військові у відповідь на провокації бойовиків обстрілюють цивільні об’єкти, в результаті чого гинуть мирні жителі. Через цю заяву Мендель викликали на допит. Під час допиту речниця Зеленського відмовилась свідчити, заявивши, що допит політизований.

У Генеральній прокуратурі зазначили, що виступ Мендель відразу був розповсюджений проросійськими ЗМІ із твердженням про те, що Збройні Сили України обстрілюють мирних жителів Донбасу і такі факти, як убачають автори відповідних повідомлень, визнали в Адміністрації президента України. Також цю інформацію Росія передала до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду як доказ нібито порушення законів та звичаїв війни з боку України.

4 липня слідчий прокуратури направив до Офісу президента запит про надання інформації щодо спростування чи підтвердження публічних висловлювань речниці президента.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук