Пам’ятник Антоничу у Львові з’явиться через півроку

Марта Кривецька, 16 грудня 20119810
Богдан-Ігор Антонич

Виконавчий комітет Львівської міської ради 16 грудня прийняв рішення «Про встановлення пам’ятника поету Богдану-Ігорю Антоничу», яким передбачено функції замовника на проектування, виготовлення і встановлення пам’ятника надати Галицькій районній адміністрації Львова.

Пам’ятник буде встановлено у сквері напроти будинку №50 на вул. Городоцькій. Після встановлення районна адміністрація має взяти пам’ятник на утримання.

Головний художник міста Володимир Сколоздра нагадав, що на проектування пам’ятника відбувся відкритий всеукраїнський конкурс.

«Рішенням сесії Львівської міської ради Галицькій районні адміністрації було виділено 100 тис. грн на проектування, але оскільки вона на визначена замовником робіт, вона не може приступити до освоєння коштів», – пояснив головний художник міста.

Зі слів Сколоздри, пам’ятник буде встановлено неподалік будинку, де мешкав Антонич. Висота скульптури з постаментом – 3,5 м.

Нагадаємо, пам’ятник Богдану-Ігорю Антоничу встановлять на Святоюрській горі. Після кількох конкурсів журі визначило найкращий проект пам’ятника. Ним виявився проект, де сплелися три світи – світ тварин, рослин та людей.

Автори проекту - скульптор В. Одрехівський, архітектори Д.Белюх, О.Лібич, О.Матушков. Переможців конкурсу визначили на засіданні журі 11 серпня 2010 року.

"Ми віддали перевагу нестандартному проекту. Таких постатей "в плащах" чи "в костюмі" у Львові дуже багато. Бо сам Богдан-Ігор Антонич був зовсім не стандартним, він не вписується ні в плеяду тодішніх майстрів літератури, та навіть для сьогодення він є дуже нестандартним. Тому дуже складно було про нього говорити в такому стандартному образі і в стандартних формах. Тому було прийнято рішення, що пам’ятник має бути подібним до Антонича – нестандартним, авангардним. Тим паче, ми плануємо встановити пам’ятник серед парку зі сторони Святоюрської гори, де є простір та зелень", – зазначав раніше заступник міського голови з гуманітарних питань Василь Косів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук