Папа Римський нагадав про небезпеку відродження нацизму у Європі
Понтифік заговорив про Гітлера на тлі активізації популістів у ЄС
Папа Римський Франциск провів паралелі між теперішнім зміцненням позицій популістських рухів у Європі та історичними подіями у Веймарській республіці на початку 30-х років минулого століття. Про це пише DW.
Як зазначається, понтифік згадав, що тоді на тлі економічної кризи і високого безробіття різко посилилися позиції ультраправих партій. «Гітлер не захоплював владу, він був обраний народом і завдав своєму народові величезної шкоди. У часи кризи нам відмовляє здатність тверезо мислити», - попередив Папа Римський.
За його словами, люди «за допомогою стін і колючого дроту намагаються захиститися від тих, хто, як їм здається, загрожує "відібрати їхню ідентичність"». Країни, яким загрожує тероризм, мають підстави навіть для більш суворого контролю, зазначив він, додавши, що «жодна країна не уповноважена відбирати у своїх громадян право на діалог з сусідами».
Голова Римсько-католицької церкви також закликав Європу більше робити для інтеграції біженців, тому що в іншому випадку європейській співдружності може загрожувати формування нових гетто, на кшталт комуни Моленбек в Брюсселі, яка населена переважно вихідцями з африканських країн і карибського регіону.
Нагадаємо, за даними МВС Німеччини, в країну в 2015 році прибуло 890 000 біженців. На початку вересня 2016 року президент Європейської Ради Дональд Туск заявив, що у Європейського Союзу практично вичерпалися можливості приймати нових біженців. За його словами, кількість переміщених осіб сьогодні становить 65 мільйонів чоловік.