Український журналіст Павло Казарін має російський паспорт

Павло Казарін став громадянином Росії після анексії Криму, бо хотів там залишитися

Український журналіст Павло Казарін має російський паспорт
фото ATR
Павло Казарін вже зібрав документи для виходу з російського громадянства

Український журналіст Павло Казарін, який є уродженцем Криму, зізнався, що отримав російський паспорт після окупації Криму. Про це він повідомив після закидів на адресу Казаріна з боку скандального блогера Анатолія Шарія.

Як написав Казарін у Facebook, він отримав російський паспорт, бо планував залишитися в окупованому Криму. Однак, згодом Казарін вирішив переїхати на материкову частину України і позбутися російського громадянства. Російські документи журналіст, за його ж словами, залишив у Криму.

«Вкінці березня 2014-го я отримав в Сімферополі російський паспорт. Анексія Криму вже завершилася. Вторгнення на Донбас ще не почалося. Сенцова ще не заарештували, а боїнг ще не збили. Деякі мої друзі покинули півострів відразу після захоплення. Інші – планували залишатися. Я схилявся до другого сценарію. На півострові жили батьки і я хотів бути поруч», – пояснив журналіст отримання російського громадянства.

За словами Казаріна, після анексії його кримська прописка прирівнювалася до російського громадянства. Була ще опція отримати російську посвідку на проживання і при цьому відмовитися від паспорта. Але, за його словами, цим встигли скористатися лише 3000 кримчан.

«Я переїхав до Києва в жовтні чотирнадцятого. Мої батьки – через рік. Документи залишилися лежати в Сімферополі. Російський паспорт був потрібен мені лише для того, щоб жити в окупованому Криму. Коли я звідти поїхав – потреба в ньому відпала. Протягом останніх двох років я збирав довідки для виходу з російського громадянства», – розповів Казарін.

За словами журналіста, прискорена процедура щодо відмови від громадянства РФ займає півроку. Саме стільки ж в посольстві розглядають заявку. Збір документів також займає багато часу.

«З урахуванням того, що виписуватися з кримської квартири і отримувати довідку про відсутність податкових заборгованостей перед російським бюджетом мені доводилося віддалено, на все це пішло місяців дев'ять», – додав він.

Вже в січні 2020-го Казарін, з його слів, записався на прийом у російське посольство, втім, візит призначили аж на березень. Втім, в березні через карантин візит відклали. Тепер на прийом у російське посольство Казарін збирається прийти 18 червня.

Журналіст зазначив, що хотів розповісти про наявність російського паспорта і громадянства, вже коли їх позбудеться, проте в останній момент вирішив поспішити.

Як пише «24 канал», раніше Шарій опублікував фото російських документів Казаріна – паспорт РФ виданий 29 квітня 2014 року. Він також стверджував, що закордонний паспорт Казарін отримав 8 липня 2014 року у Москві.

Хто такий Павло Казарін

Павло Казарін – Український журналіст, публіцист. Працював ведучим на телеканалі ICTV, є ведучим авторської програми на «24 каналі» «Грані правди», а також оглядачем українського бюро «Радіо Свобода».

Також Казарін був співведучим ток-шоу «Зворотний відлік» на телеканалі «UA:Перший».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук