Перелік препаратів за державною програмою «Доступні ліки» збільшили

Проте на Львівщині частина цих препаратів пацієнтам недоступна

СуспільствоІрина Ващишин, 1 серпня 2017, 18:45 1524 0

Перелік препаратів, які за державною програмою «Доступні ліки» безкоштовно може отримувати частина пацієнтів, збільшили майже на півсотні позицій. Та, як стверджують відвідувачі аптек, деякі препарати за безкоштовними рецептами отримати годі.

У державній програмі «Доступні ліки» – препарати для хворих на астму, діабет та серцево-судинні захворювання. Маючи рецепт від лікаря такі пацієнти певні, що ліки можуть отримувати безкоштовно або з доплатою. Однак, дотепер у державному переліку було близько тридцяти препаратів, які до аптек просто не потрапляють.

«Є деякі препарати, які від самого початку програми зареєстровані, але їх взагалі не було на ринку. Ми не могли їх придбати, і нам просто соромно – люди приходять, питають за тим препаратом, а ми не можемо забезпечити не через те, що нема того препарату в нас в аптеці, ми просто не можемо його придбати. Якщо препарат зареєстрований в програмі, то він має бути в аптеці», – вважає виконавчий директор Галицької фармацевтичної асоціації Неля Бик.

Біда у тому, що через неправильну цінову політку перервався ланцюжок: виробник– дистриб'ютор – роздрібна мережа. Як фармацевти, так і місцеві чиновники, винуватять у цьому державу.

«Якщо фармкомпанії не вигідно закуповувати цей препарат, а саме: купити його дорожче, а продавати дешевше, то ви хоч в коліно його стріляйте, він цього не зробить ніколи. А страждають пацієнти, страждають лікарі. Тобто задекларовано правильно, а цінова політика така, що роздрібна торгівля не може взяти в оптовиків. А оптовики не купують, тому що їм не вигідно», – зазначив начальник міського управління охорони здоров'я Володимир Зуб.

Тому аптеки щотижня подають в обласне управління перелік препаратів, яких вони не можуть придбати, аби лікарі не виписували їх пацієнтам. А ще кажуть, якби не вимога зазначати в рецепті міжнародну назву діючої речовини, на пацієнтів за програмою «Доступні ліки» не витрачали б часу удвічі більше, ніж на усіх інших.

«Діюча речовина одна, але виробник може бути один, два, три, чотири, п'ять. Ми мусимо запропонувати, пояснити, хто виробник: чи вітчизняний, чи імпортний препарат. І мусимо сказати конкретну ціну відшкодування», – пояснила провізор Зоряна Лещишин.

Тепер перелік «Доступних ліків» із півтори сотні позицій зріс майже до двохсот. Однак, якщо ціноутворення у цій державній програмі урядовці не відстежать, доступною частина ліків так і не буде.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук