Під Києвом затримали бійців "Айдару", які етапували "замміністра" ЛНР з відома СБУ
Айдарівці були затримані в Києві на орендованій квартирі колишнього "заступника міністра охорони здоров'я ЛНР" Павла Малиша, куди бійці батальйону етапували прибічника терористів за узгодженням з СБУ.
Про це радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко повідомив у суботу, 4 жовтня, на сторінці у Facebook.
"Я особисто сьогодні кілька разів говорив з комбатом батальйону "Айдар" Сергієм Мельничуком. Він мені сказав, що бійці батальйону Айдар затримували Малиша за узгодженням з керівництвом СБУ в Луганській області, що Малиш надав свідчення у сепаратизмі, у тому, що він їздив до Криму і отримував там якісь завдання", - написав він.
Геращенко також зазначив, що на його питання, чи було доручення СБУ бійцям батальйону "Айдар" етапувати Малиша до Києва, "Мельничук відповів ствердно".
"Зараз обидва бійці "Айдара" знаходяться в ІТС і мають статус тимчасово затриманих осіб. Їх подальшу долю протягом 72 годин повинні визначити військова прокуратура і СБУ", - повідомив радник глави МВС.
"Якщо все, що сказав комбат "Айдара" Мельничук, вірно, а я не можу не вірити бойовому командирові, то Луганська СБУ має підтвердити військовій прокуратурі, що операція з етапування Малиша була узгодженою операцією СБУ і батальйону "Айдар", і тоді військова прокуратура просто зобов'язана вжити заходів по звільненню бійців батальйону "Айдар", як осіб, які забезпечували етапування злочинця за узгодженням з СБУ", - підкреслив Геращенко.
Він також повідомив, що Малиш, який перебував у неосудному стані, "оскільки перед транспортуванням з Луганської області йому дали випити значну дозу міцних спиртних напоїв", затриманий до з'ясування всіх обставин справи і разом з айдарівцями знаходиться в Голосіївському РОВС.
"Вчора близько 17:00 дружина Малиша зробила заяву в міліцію про те, що її чоловік був викрадений невідомими в масках зі зброєю. Чоловік зателефонував їй і сказав, що його привезуть до Києва, і заїдуть додому. Міліція повинна реагувати на всі заяви громадян про викрадення громадян, як і на будь-який інший злочин", - зазначив він.
"У ситуації, коли органи правопорядку незадовільно, на думку суспільства, працюють по припиненню діяльності сепаратистів, то бійці добровольчих батальйонів і представники патріотичних організацій намагаються взяти на себе ці обов'язки", - резюмував Геращенко.