Підприємець зі Стрия планує збудувати відпочинковий комплекс у «Сколівських бескидах»

Біля водоспаду Кам’янка почались підготовчі роботи

На території біля річки Кам'янка ведуться земляні роботи

Підприємець зі Стрия планує збудувати біля водоспаду Кам'янка, що на території національного парку «Сколівські бескиди», 5-поверховий відпочинковий комплекс. Для цього поблизу території майбутнього будівництва розпочали укріплювати береги річки Кам’янка. Через те, що роботи проводяться без жодних дозволів, екоінспекція видала припис. З ситуацією розбирається і поліція.

Йдеться про земельну ділянку поблизу водоспаду Кам’янка – популярного місця відпочинку місцевих жителів. Земельна ділянка, де планується будівництво відпочинкового комплексу, розташована біля річки Кам’янка, раніше тут була галявина. Кілька місяців тому на цій території розпочались активні земельні роботи. На це звернула увагу львів'янка Соломія Максимович.

«Сьогодні з сім’єю їздили на водоспад Кам’янка. Трохи вище водоспаду була гарна розлога галявина. Сьогодні побачила таку картину: русло розширене, далі по дорозі вирівняно землю, насипано купа щебеню, стоять вагончики, в одному охоронець. На питання, що тут буде будуватись - сказав, що, мабуть, нічого. Паспорта об’єкта нема. Місцеві хлопці сказали, що не знають, що будуватиметься. Не виглядає на те, щоб просто русло розширили», – повідомила Соломія Максимович у Facebook.

За даними із Держгеокадастру, земельна ділянка, на якій ведуться роботи, перебуває у приватній власності. Цю землю площею 0.9751 га у 2018 році приватизував підприємець зі Стрия Василь Петречко. Приватизована ділянка має рекреаційне призначення, а її вид використання – для будівництва та обслуговування готельно-ресторанного комплексу.

На карті позначене місце, де будуватимуть відпочинковий комплекс

Сільський голова Кам’янки Петро Петрів розповів «Твоєму місту», що земельну ділянку готують під будівництво 5-поверхового відпочинкового комплексу біля водоспаду Кам'янка.

Голова Сколівської РДА Богдан Янко своєю чергою повідомив ZAXID.NET, що жодних документів ні на укріплення берегів річки, ні на майбутнє будівництво відпочинкового комплексу райадміністрація не погоджувала.

«1 червня ми виїхали комісією туди. Там є галявина і, наскільки мені відомо, буде будуватись відпочинковий комплекс. Але ці люди вирішили зробити берегоукріплення, там проведений великий об’єм робіт. Чи це в правовому полі – цього я не знаю, бо за цим фактом порушена кримінальна справа. Коли ми зустрілися із підприємцями в адміністрації, я попросив документи на початок будівельних робіт, але мені їх не надали», – повідомив Богдан Янко.

За словами Янка, йому також не відомо, яким чином Василю Петречку вдалося приватизувати цю земельну ділянку.

«Я цього не знаю. Мені ніхто жодних документів не показував. Я тоді не працював, не був свідком тих подій. Напевно, слідчі органи це з’ясують», – сказав він.

Голова Сколівської РДА також повідомив, що мав розмову із архітектором, який розробив проект майбутнього відпочинкового комплексу.

«Я спитав, чи йому відомо про природоохоронні зони, Водний кодекс України? Він сказав, що там має бути 25 метрів водоохоронна зона, а вони відступили 28 метрів, навіть з запасом», – заявив Богдан Янко.

Сам підприємець Василь Петречко у розмові із ZAXID.NET заявив, що наразі не може розпочати жодне будівництво через постійні паводки.

«Ми маємо протипаводкові заходи, плануємо захистити береги. Ми не можемо зараз нічого ні будувати, ні робити. І навіть думати за то, бо там повені», – розповів Василь Петречко.

Розповісти детальніше про свої плани щодо будівництва поблизу водоспаду Кам'янка Василь Петречко відмовився.

Водночас 29 травня Державна екологічна інспекція видала уже другий припис на відновлення території, де ведуться роботи з берегоукріплення.

«Департамент екології і природних ресурсів не видавав ОВД при проведенні земляних робіт та робіт з берегоукріплення поблизу водоспаду Кам’янка. Днями складено повторний припис про приведення території поблизу річки Кам’янка у належний стан, оскільки земляні роботи відбулися з порушеннями і без дозвільної документації. Раніше власник земельної ділянки, за попередніми приписами і штрафами сплатив близько 30 тис. грн штрафу», – повідомили у департаменті екології ЛОДА.

В департаменті зазначили, що власник земельної ділянки має три місяці, щоб повернути її вигляд до попереднього стану.

Зазначимо, що водоспад Кам'янка розташований на території національного парку «Сколівські бескиди», який займає площу 35 684 га.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук