ПіС може здобути одноосібну більшість в Сеймі Польщі

Все залежить від результатів право-популістської партії KORWiN

СвітЛюбко Петренко, 26 жовтня 20155790
ПіС може здобути одноосібну більшість в Сеймі Польщі

У новообраному польському Сеймі партії «Право і справедливість» має всі шанси здобути більшість. Про це свідчать дані так званого «пізьнього» екзит-полу, проведеного кампанією IPSOS на замовлення телеканалів TVP і TVN – повідомляє телеканал новин TVN24.

Загалом, згідно з опитуванням громадян на виході з дільниць, до Сейму має потрапити п’ять партій. Хоча може потрапити й шість партій, оскільки це дозволяє допустима соціологічна похибка.

За ПіС проголосувало 37,7 відсотка виборців. Таким чином партія забезпечує собі 232 місць у нижній палаті парламенту, де для більшості потрібно принаймні 231 місце.

Друге місце на виборах, відповідно до соціології IPSOS, здобула проурядова партія «Громадянська платформа», за яку проголосувало 23,6 відсотка виборці. Це може їй забезпечити 137 місця в Сеймі.

Також до Сейму гарантовано потрапляють партії: «Кукіз’15» – 8,7% ((42 місця у парламенті), «Сучасна» («Nowoczesna») – 7,7% (30 місця) та Польська селянська партія – 5,2% (18 місць).

Без місць у парламенті залишився, зокрема, блок «Об’єднані ліві». Він хоч і набрав 6,6%, але прохідний бар’єр для партійних блоків – 8%.

До оголошення офіційних результатів виборів невідомою залишатиметься доля партії KORWiN (Коаліція за відновлення Речі Посполитої  – Свобода та Надія (Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja). Це право-популістська політична сила під проводом Януша Корвіна-Мікке, котрий у протистоянні України й Росії виразно став на бік останньої. Екзит-пол дає їй 4,9% виборців, а виборчий поріг для партій становить 5%. Утім, враховуючи допустиму похибку при здійсненні соціологічного дослідження, партія може й подолати п’ятивідсотковий бар’єр.

Якщо виявиться, що партія KORWiN таки потрапляє до парламенту, то ПіС автоматично втрачає більшість, залишаючись тільки з 228-ма мандатами. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук