Політичні партії накупили реклами за державні гроші на ₴56 млн, – КВУ

СуспільствоАндрій Стець, 7 березня 20183040
Політичні партії накупили реклами за державні гроші на ₴56 млн, – КВУ
фото «ЧЕСНО»
Партії масово розмістили рекламу на центральних телеканалах за державні кошти

У жовтні-грудні 2017 року парламентські політичні партії витратили 199 млн грн, з яких 56 млн - на рекламу в ЗМІ. 40 млн грн. з цих грошей було витрачено на рекламу на телебаченні, що є рекордним показником. Про це повідомили в Комітеті виборців України.

«Як і минулоріч, напередодні новорічних свят партії масово розмістили рекламу на центральних телеканалах за державні кошти. У 2016 році на це пішло 35 млн, у 2017 році – 40 млн. Таким чином політичні партії привітали українців зі святами за їх же гроші», – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

За його словами, такі витрати є рекордним показником.

Він висловив думку, що з наближенням президентських та парламентських виборів суми витрат на рекламу будуть зростати, «а це є негативною тенденцією, що дає підстави говорити про нецільове використання коштів з боку політичних партій».

Згідно з інформацією, найбільше грошей на рекламу спрямували ВО «Батьківщина» та «Народний фронт»: 63% та 33% відповідно. Загалом ці партії витратили на рекламу на ТБ стільки ж коштів, скільки на зарплати (27 млн) та оренду приміщень (15 млн) разом взяті.

Так, партія «Народний фронт» заплатила за розміщення реклами на телебаченні 18 млн грн. Кошти отримали ТОВ «Медіапартнество», «Глобал медіа груп», «Старлайт Бренд Контент», діяльність яких експерти пов’язують із такими телеканалами як ICTV, СТБ, Новий канал та інші.

«ВО «Батьківщина» витратила на рекламу по ТБ 10 млн грн. Із них понад два мільйони було заплачено за виступи на телеканалі «Інтер», 96 тис. – за виступ на телеканалі ICTV. Також понад чотири мільйони було перераховано за виступи ТОВ «Старлайт Бренд Контент», три мільйони – ТОВ «Глобал медіа груп»», - йдеться в повідомленні.

Інфографіки КВУ

У КВУ також повідомили, що значний відсоток коштів на рекламу спрямували партія «Опозиційний блок», перерахувавши понад 5 млн грн із загалом шести ТОВ «Інтер реклама центр», та Радикальна партія Олега Ляшка, яка витратила на рекламу по ТБ 2 млн грн, з них понад 950 тис. отримало «Інформагентство «112-Україна»», ще 800 тис. – ТОВ "Телеканал «Прямий». БПП «Солідарність» витратила на рекламу по ТБ 8% від всіх коштів, а об’єднання «Самопоміч» - 1%.

Як зазначається, з витрачених 199 млн грн - 197 млн є кошти державного бюджету України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук