Польща хоче розширити прикордонну зону з Україною та спростити перетин кордону

Польща планує розширити зону малого прикордонного руху (МПР) з Україною на три населені пункти у Волинській та один – у Львівській області. Окрім того, хочуть скасувати необхідність медичного страхування, збільшити час одноразового перебування у прикордонній зоні до 90 днів і звільнити від консульського збору в розмірі 20 євро за видачу другого і подальших дозволів на перетин кордону в рамках МПР.

Про це в Сеймі, представляючи міжурядовий проект закону про зміни у функціонуванні прикордонного руху, заявив депутат Мирон Сич, передає Укрінформ.

Він зазначив, що ці зміни мають на меті насамперед довести положення угоди до європейського законодавства, а також в такий спосіб будуть враховані пропозиції української сторони щодо видачі дозволів на перетин кордону в рамках місцевого прикордонного руху.

Зокрема, планується розширити зони руху на три населені пункти: Гевин, Орані і Руснів у Волинській області і Тисовець – на Львівщині. Для пришвидшення видачі дозволів на перетин кордону в рамках МПР пропонується також створити зовнішні пункти прийому заяв в українських містах, де немає польських консульств.

Сич поінформував, що на сьогодні Польща видала громадянам України 300 тис. дозволів на перетин кордону в рамках руху. За даними Головного управління статистики Республіки Польща, торік кількість перетинів кордону українцями в рамках МПР, у порівнянні з 2013-м, зросла на 20,4%.

Під час обговорення цього питання жодна з партій не внесла поправок до законопроекту. Тож у четвер, 25 червня, в Сеймі відбудеться голосування за цей законопроект.

Нагадаємо, угода про малий прикордонний рух з Польщею набула чинності 1 липня 2009 року. Цією угодою було запроваджено спрощену систему перетину українсько-польського кордону для мешканців прикордонної смуги, і на вимогу Єврокомісії визначено тільки 30-кілометрову зону її дії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук