Польща оголосила про вихід зі Стамбульської конвенції
У Польщі вважають, що конвенція «порушує права батьків» і «містить елементи ідеологічного характеру»
Польща оголосила про вихід з Конвенції Ради Європи про запобігання насильству над жінками і домашньому насильству («Стамбульська конвенція»). Це пов'язано з тим, що в ній є положення «ідеологічного характеру», які нинішня польська влада не приймає і вважає шкідливими.
«У понеділок (27 липня – авт.) ми подамо заяву до Міністерства у справах сім’ї, праці та соціальної політики про початок офіційної роботи щодо припинення так званої Стамбульської конвенції», – цитує «Польське радіо» міністра юстиції Збігнева Зьобро.
Зьобро додав, що реформи, проведені у країні протягом останніх років, забезпечили достатній захист жінок. Також міністр додав, що конвенція «порушує права батьків» і «містить елементи ідеологічного характеру».
Він сказав, що польське законодавство є зразковим щодо захисту жінок від насильства і його стандарти в дечому навіть вищі, ніж положення Стамбульської конвенції.
Зьобро пояснив, що правляча консервативна партія «Право і справедливість» не підтримує «створення так званої соціокультурної статі на противагу біологічній». А це начебто нав'язується в Стамбульській конвенції.
Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (така офіційна назва Стамбульської конвенції) має на меті захист жінок від усіх форм насильства та дискримінації. Польща підписала її у грудні 2012 року та ратифікувала її у 2015 році.
Україна підписала конвенцію в 2011 році, але не ратифікувала з тієї ж причини, чому Польща збирається з неї виходити. Верховна Рада противиться ратифікації Стамбульської конвенції через поняття «гендер» та «сексуальна орієнтація».
Рада церков неодноразово говорила, що її турбує ця конвенція, бо в ній нібито йде нав'язування гендерної ідеології, що підміняє «звичне поняття біологічної статі». Церковники вважають, що це прямий шлях до популяризації одностатевих відносин.
Доповнено: ввечері у неділю в керівній партії країни «Право та справедливість» повідомили, що пропозиція про вихід країни зі Стамбульської конвенції не є «спільною позицією», і вона ще буде розглядатися.
Як інформував ZAXID.NET, 14 травня петиція на сайті президента із закликом ратифікувати Стамбульську конвенцію набрала необхідну кількість підписівв. Президент Володимир Зеленський відповів на петицію про ратифікацію Стамбульської конвенції.
У середині червня стало відомо, що Міністерство соціальної політики розробило законопроект про ратифікацію Стамбульської конвенції – у новій редакції та із застереженнями.
Міжнародні та українські експерти та експертки, правозахисниці та правозахисники, громадські діячі та діячки неодноразово наполягали на тому, що цей документ має бути ратифікований та імплементований у національне законодавство. Тим паче, що Європейський Парламент у Резолюції від 28 листопада 2019 року закликав держави-підписантки ратифікувати Стамбульську конвенцію.
Улітку 2019-го після парламентських виборів у «Слузі народу» заявляли, що ратифікація Стамбульської конвенції про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству буде одним з перших законопроєктів, які розгляне парламент. Однак цього досі не сталося.