Польща зупинила транзит російської нафти з Білорусі через погіршення її якості

Росія постачає нафту з підвищеним вмістом хлоридів, що може призвести до серйозної промислової аварії

СвітВолодимир Пиріг, 25 квітня 20192580

Польща призупинила транзит російської нафти з Білорусі нафтопроводом «Дружба». Білоруська сторона отримала відповідне повідомлення від компанії PERN, яка є оператором польської ділянки «Дружби», заявив головний інженер ВАТ «Гомельтранснефть Дружба» Андрій Веріго.

«Ми отримали лист від PERN, що НПЗ у Польщі і Німеччині не можуть приймати і переробляти нафту з такими показниками, з якими вона в цей час приходить у пункт прийому поставок “Адамове”. О 22:00 за варшавським часом (23.00 за київським) 24 квітня вони призупинили відбір, тобто припинили транспортування нафти в Польщу в пункті “Адамове” на невизначений термін», – повідомив Андрій Веріго в коментарі білоруській агенції БЕЛТА.

Відтак «Гомельтранснефть Дружба» направив повідомлення до російського Брянська про зупинку транзиту західним напрямком у зв'язку з постачанням неякісної нафти і відмовою PERN приймати її.

«На заході нафтопровід від Мозиря (Білорусь) в західний бік повністю зупинений, засувки закриті. Зберігається постачання нафти іншою гілкою в обсягах, необхідних для транзиту в напрямку України, це близько 40 тис. тонн на добу», – поінформував головний інженер «Гомельтранснефть Дружба»".

Оператор польської ділянки «Дружби» також зазначив, що продовження постачань нафти з підвищеним вмістом хлоридів породжує ризик серйозної промислової аварії як для НПЗ, так і для логістичної системи PERN.

Інформацію про зупинку транзиту в польському напрямку підтвердила також речниця концерну «Белнефтехим» Марина Костюченко.

«“Белнефтехим” вже протягом тижня б'є на сполох у зв'язку з постачанням неякісної нафти, що надходить з Росії, терпляче веде переговори з [російською] “Транснафтою” і наполягає на якнайшвидшому вирішенні питання забезпечення білоруських НПЗ і трубопровідної системи нафтою, що відповідає стандарту. Однак російською стороною затягується вжиття оперативних заходів, незважаючи на обіцянки вирішити питання протягом 2-3 днів. Наші сусіди не стали чекати, і в зв'язку з відмовою всіх НПЗ приймати і переробляти нафту з підвищеним вмістом хлорорганіки польський оператор PERN припинив прийом нафти. Це спричиняє втрату репутації російських постачальників нафти в Європу і, на жаль, ускладнює роботу білоруського трубопровідного транспорту та Мозирського НПЗ», – наголосила Костюченко.

Нагадаємо, через тиждень після того, як російський уряд вирішив змінити порядок експорту нафти і нафтопродуктів до України і запровадив на нього обмеження, Білорусь була змушена призупинити експорт світлих нафтопродуктів – бензинів і дизпалива – в Україну, Польщу і країни Балтії через надходження неякісної російської нафти.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук