Поляки на підставі Угоди про асоціацію хочуть від України грошей за своє майно

СуспільствоВолодимир Пиріг, 1 листопада 201525284

Нещодавно створена в Польщі організація «Реституція Кресів» погрожує нашій державі судовими позовами. Структура має намір домагатися повернення польського майна, розміщеного на території Західної України, або компенсацій за залишену поляками нерухомість.

Представники «Реституції Кресів» заявили: перші позови спадкоємців колишніх власників нерухомості на території Галичини та Волині найближчим часом буде подано в суди Києва і Луцька.

Представники спадкоємців виселених поляків стверджують, що можливість висувати майнові претензії їм надає Угода про асоціацію між Україною і Європейським Союзом. Але це не так, пише «Дзеркало тижня».

Як йдеться в статті, для того, щоб урегулювати право спадкоємців поляків на нерухоме майно на території України, Угода про асоціацію мала б містити норми матеріального (а не процесуального) права чи бодай відсильні норми до інших міжнародних договорів. Але їх немає.

«Прив’язка діяльності спадкоємців поляків до Угоди про асоціацію є лише частиною інформаційної кампанії проти Угоди», – припускають автори матеріалу. Вони зазначають, що нормативно-правових актів стосовно реабілітації та компенсації жертвам репресій-іноземцям в Україні немає, а практика сусідніх країн показує, що вирішення питань реституції регулюється на внутрішньодержавному рівні.

«Нині ми не бачимо правових підстав для задоволення можливих вимог представників спадкоємців виселених поляків. Однак, як завжди кажуть юристи, остаточні висновки можна буде робити лише після аналізу позовних заяв, наведених фактів і доказів», – йдеться в статті.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук